20 bin öğretmen atanacak!

20 bin öğretmen atanacak!

Başbakan Yardımcısı ve de Hükümet Sözcüsü olan Sayın Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Bakanlar Kurulunda alınan kararları ve diğer konularda açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Numan Kurtulmuş, 9 Ekim’de 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı. Numan Kurtulmuş, “Ayın 9’unda 20 bin öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine alınmış olacağını söyledi. Bu öğretmenlerimizin kalkınmada birinci derecede öncelikli yerlere atanacaklar. Daha önce de 30 bin öğretmenimiz alınmıştı” diye konuştu.

Bilindiği üzere ülkemizde yaşanan son hadiselerden sonra kamu içinde yapılanmış olan FETÖ terör örgütü mensupları ve yandaşlarının kamudan temizlenme kararı acele bir karar ile alınmış durumdaydı. Bu karar çok hızlı bir şekilde uygulamaya alındı ve kamuda binlerce FETÖ yandaşları temizlenmeye başlandı. Bu temizlemenin yanında kamu işlerinin aksamaması için kamuda boşluk olan yerleri hemen takviye etme kararı alındı.

Bununla beraber herkesçe çok önemli bir yapı olan eğitim kurumlarında da çok ciddi bir temizliğe başlanmış durumda. Bu temizleme ile birlikte eğitimde aksama olmaması için daha öncede belirttiğimiz gibi 30 bin atama gerçekleşmişti. Şimdi ise 20 bin atamanın daha yapılacağını açıklayan bakan bir çok öğretmen adayını sevince boğmuş gibi görünüyor.

İlerleyen günlerde konu ile ilgili ve diğer kamu istihtam haberlerini sizlerle paylaşacayız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?