2017 polis alımı yapılacak mı?

2017 polis alımı yapılacak mı?

2017 polis alımı yapılacak mı? polis alımı müjdesini İsmet Yılmaz verdi. 2017 yılında geçtiğimiz yılın sonlarına doğru İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun müjdelediği üniversite mezunu polis memuru alımı gerçekleşecek.

Bu alımlarda kadınlara da kontenjan ayrılacak gibi görünüyor. KPSS 2016 puanları ile yapılması planlanan Polis memuru alımının yanı sıra yeni bir Polis Özel Harekat Alımı da gerçekleşecek. Bu konudaki rakam henüz netleşmese dahi, bizlerinde tecrübe ve bilgi araştırması kapsamında 10 bin erkek + 3 bin bayan olarak alınacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2017 polis alımı yapılacak mı?

İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, Komiser yardımcılığı mezuniyet töreninde polis memuru alımları ile ilgili olarak 10 bin kişilik bir alım olacağını bu alımların 1000 kişilik kısmının bayan kontenjanı olarak ayrıldığını, geri kalan kısmın erkek adaylara ayrıldığını açıklamış ve eklemişti bu alımlarda üniversite mezunu adaylar istihdam edilecektir.

Eğitim süreleri kısaldı

hazarmedya.com olarak sürekli bu konuları takip ettiğimizden dolayı siz değeri okuyucularımıza daha geniş kapsamlı bilgi vermeye gayret gösteriyoruz. Ayrıca bundan önceki haberimizde de polis özel harekat alımlarının tekrar olacağını siz değerli ziyaretçilerimize aktardık ve alımların yakında başlayacağını bunun için yönetmelikte bir değişiklik gerçekleştiğini ve eğitim sürelerinde kısıtlamaya gidildiğini bildirmiştik.

Eğitim sürelerinin kısıtlanmasında ki amacın eğitim merkezlerindeki doluluk oranıyla ilişkili olduğu duyumlarını almış bulunuyoruz.

Buradan yola çıkacak olursak eğer bu eğitim süresinin kısaltılmasından dolayı pomem ve pmyo okullarının hepsi boşalacak gibi görünüyor buda demek oluyor ki bu yıl polis okullarına fazlası ile alım yapılacak başta pomem olmak üzere özel harekat branşından da fazlası ile alım yapılacak.

Özel Harekat alımı yeniden olacak mı? Detaylar için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?