2017 yılı tasarruf yılı olacak

2017 yılı tasarruf yılı olacak

2017 yılı tasarruf yılı olacak. Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda alınan kararları bakanlar ile birlikte açıkladı. Başbakan Binali Yıldırım, piyasayı rahatlatan açıklamalardan sonra 2017 yılına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, “Son söyleyeceğim şey, önce milletten bir şey isterken kendimiz ne yapıyoruz ona bakmamız lazım. Devlet olarak 2017 yılında muazzam bir tasarruf yılı olacak. Çok ciddi tasarruflar yapacağız.

YENİ BİNA, YENİ ARABA, FUZULİ SEYAHATLER..

Yani önceliği olmayan harcamalar, yeni bina alma, yeni araba alma vesaire… Efendim gereksiz masraflar yapılmayacaktır. Fuzuli yere seyahatler bunlardan kaçınacağız.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAMIZ LAZIM

Bir anlamda vatandaşlarımızdan bir şey isterken, hadi dövizini bozdur ülkene omuz ver derken, önce devlet kurumları olarak bizler elimizi taşın altına koymamız lazım.

İnşallah bu aldığımız tedbirler semeresini kısa sürede verecektir. Dünyadaki dalgalanmaların etkileri ülkemiz bakımından ortadan kalkacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.”şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ülkemiz şu anda gerçekten ciddi bir zor sınavdan geçmektedir. Milli birlik ve beraberlik duygusu ile ülkemizde son 3-4 gün içinde ciddi bir döviz bozdurma işlemi yapılmıştır.

Bu birlik ve beraberlik sonrası dolar çok sert bir şekilde çöküş yaşamıştır. Bunların ardından Başbakan Binali Yıldırım’ın bu açıklamalarından sonra dövizde yaşanacak olan hareketliliği merak içerisinde bekliyoruz. Konu ile ilgili olarak bilgiler oldukça sitemizde yayınlayacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?