2018 Yılında Kaç Polis ve PÖH Alınacak?

2018 Yılında Kaç Polis ve PÖH Alınacak?

2018 Yılında Kaç Polis ve PÖH Alınacak?… İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarını karşılamak adına Polis Akademisi Başkanlığı ilanlar yayımlamakta ve yeni polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. İlgili ilanlar Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ve İçişleri Bakanlığının onayı ile yayımlanmaktadır.

2018 Yılında Kaç Polis ve PÖH Alınacak?

Buna göre 2018 yılında ne kadar polis alımı yapılacağı merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda bazı kaynaklardan ulaştığımız verilerden göre sizlere bilgiler vereceğiz.

Aklınızda bulunan 2018’de kaç polis alınacak, 2018 polis alımı, 2018 PÖH alımı gibi soruların yanıtlarını da bu haberden bulabilirsiniz.

20. dönem POMEM mezuniyet töreninde konuşma yapan Polis Akademisi Başkanı 50 bine yakın öğrencinin şu ana kadar mezun olduğunu açıkladı. Ancak daha sonra yapılan resmi açıklama da toplam mezun sayısının 56.500 bin olduğu bu sayının 2018 yılında 85 bine tamamlanacağı belirtilmişti.

Yani buda demek oluyor ki 2018 yılında 29 bin yeni polis öğrencisi mezun olacak. 21. dönemde toplam 13 bin polis öğrencisi alınmıştı. Bunu da sayıdan çıkarttığımızda 2018 yılında ortalama 16 bin civarı polis alımının yapılması bekleniyor. 

Tabi bu sayının 20 bine kadarda çıkacağını rahatlıkla söylebiliriz ki şu anda halen emniyette açık bulunmaktadır. EGM’den resmi olarak polis alımlarına yönelik bir sayı verisi henüz paylaşılmadı. Ancak Polis Akademisi Başkanının açıklamaları ve POMEM verilerine bakıldığı zaman geçmiş tecrübeler ve fikirlerimiz doğrultusunda 20 bin ile 25 bin arasında bir polis alımının yapılabileceği beklenmektedir.2018 yılı PÖH alımı için alımların yapılmasına kesin gözüyle bakılmaktadır ve en az 8 ile 10 bin kişilik kadronun ayrılacağı ön görülmektedir. Bunu nereden biliyorsun dediğinizi duyar gibiyim. Bunları biz kendi kafamızdan uydurmuyoruz. Teşkilat içinden dedikodu fısıltı ile bizlere ulaşan gizli kaynaklardan alıyoruz.

Baktığımız zaman şu anda resmi polis ve polis özel harekat açığının çok fazla olduğu gözlenmektedir. Bu değer doğrultusunda polis okullarınında dolu olduğunu var sayarsak eğer yüksek bir alımı yapmak yerine bu şekilde 20 bin halinde alımlar olmaktadır.

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki 2018 yılı içerisinde toplamda  en az 20 bin polis alımı gerçekleşecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?