5G Teknolojisi geliyor

5G Teknolojisi geliyor

5G teknolojisi geliyor. Günümüzde teknoloji insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Adeta insan için oksijen olarak da adlandırılabilir. İnsanlar kendisini teknolojiye o kadar çok kaptırmıştır ki onsuz yapamaz bir hal almış durumdalar. Bu sebep ile teknolojisiz bir hayatı bile düşünemez olmuş durumdayız.

Teknolojinin bu kadar önemli olması bilimsel çalışmaları hızlandırmış durumda, ülkeler bütçelerinden büyük paylarını teknolojik gelişmelere ayırmışlardır. Ülkelerin önem verdiği önemli şeylerden biriside internet olmuştur. İnternet hızını geliştirmek önemli bir amaç haline gelmiştir. İşte 5G teknolojisi çalışmaları internette olan gecikmeleri daha aza indirecektir.

5G teknolojisi nedir?

Bu teknoloji bizlerin daha hızlı sosyal medya kullanması, film indirmesi, video izlemesi anlamına gelmemektedir. 5G ile yapay zekalar daha hızlı bir hale gelecek ve ayrıca yeni gelişmeler ortaya çıkacaktır. Yapay zekaların aralarında hızlı bir şekilde alışveriş yapması yeni buluşları ortaya çıkaracaktır.

5G ile filmlerde gördüğümüz hızlı hareket eden ve hızlı karar verebilen robotlar artık gerçek olabilecek. Birbirleri ile ilişkileri hızlanacak olan bilgisayarlar sayesinde birçok iş artık robotlar sayesinde yapılabilecek. Doğru ve insan yararına yapılacak gelişmelerle insan hayatı daha kolay bir hale gelecek. Kendi kendilerini kullan arabalar, uçaklar v.s. sayesinde insan gücü artık kendisini geri plana atmış olacak. 5G ile ülkelerin insan gücüne olan ihtiyacı azalabilecek. İşler daha hızlı bir şekilde yürütülecektir.

Bu teknolojinin dünyada kullanımının yaygınlaşması 2020 yılını bulacağı tahmin edilmektedir. Teknolojinin ileri olduğu 2018 Kış Olimpiyatlarının olacağı Güney Kore’de bu olimpiyatlarda bu teknolojinin kullanılabileceği konuşuluyor. 2020 Tokyo Olimpiyatlarında tamamen kullanılabileceği söylenmektedir. 5G’nin 2020’den sonra ülkemizde olacağı tahmin edilmektedir. 5G ile teknolojide bir çağ başlayacak ve bu tüm dünyayı etkileyecektir.

Laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler.. Detaylar için Tıklayınız 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?