Açık Öğretim (AÖF) işlemleri yarın sona eriyor

Açık Öğretim (AÖF) işlemleri yarın sona eriyor

Örgün egitim görme imkanı olmayan ve yahut çalışırken de okumak isteyen öğrencilerin eğitim aldığı Anadolu Üniversitesi Açı köğretim Fakültesi (AÖF), 2016-2017 güz eğitim dönemi için kayıt yenileme işlemleri yarın sona eriyor. Peki AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? Bu konu hakkında detaylıca bilgi vereceğiz..

AÖF KAYIT YENİLEME YARIN BİTİYOR

Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri halen devam ediyor. Ders Ekleme ve Silme işlemi ayrıca Kayıt Yenileme bedelinin ödenmesiyle gerçekleşen kayıt yenileme işlemleri, 7 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona eriyor. Mazeretli olanlar 07 Ekim 2016 tarihinde kayıtlarını yeniletecek.

AÇIKÖĞRETİME KAYIT YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders işlemleri ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek  bir şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. AÖF öğrencilerinin tekrar edilen dersler hariç, AÖF tarafından atanan dersleri eksiltebilir yada toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek bir şekilde ders ekleyebilirler. Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden online bir şekilde yapılacaktır. AÖF öğrencileri, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ise ders silme işlemi yapılması mümkün olmayacaktır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan önce kayıt yenileme bedelini ödeyen fakülte öğrencilerinin, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılacaklardır. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları adına ödeme yapmadan önce kesinlikle http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme bölümünden sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri yararlarına olacaktır.

TEKRAR DERS EKLE İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

Kayıt yenileme tarihleri içerisin de kayıt yenileme bedelini ödeyen, fakat tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 06 ekim ve 07 Ekim 2016 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabileceklerdir. Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi olan ve bu dersleri alması halinde ise mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek bir şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekecektir.

07 Ekim 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacağını kesinlikle unutmayınız. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebep olur ise olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan fakülte öğrencileri, 2016-2017 Öğretim Yılının Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını tamamı ile  kaybedeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?