Acun Ilıcalı kimdir?

Acun Ilıcalı kimdir?

Acun Ilıcalı kimdir? Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir. Babası Ergün müteahhitlik işiyle uğraşıyordu. Annesi İlknur ise kooperatifler il müdürüydü.

Acun Ilıcalı, ilk ve orta öğrenimini Edirne İstiklal İlkokulu’nda bitirmiştir. Kadıköy Anadolu Lisesi‘nde öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı, fakat okulu bitiremedi. Daha sonra Bodrum’a giderken geçirdiği bir trafik kazası sonucu annesini ve babasını kaybetmiştir.

Bu dönemde büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır. 1994 yılında da Bağdat caddesinde ağır bir motosiklet kazası geçirdi. Kazada sol kolu kırılan Acun Ilıcalı, arkasında oturan arkadaşını da kaybetti. Ailesinden kalan mirası da iki yıl içerisinde tükenmişti. Daha sonra ise Bağdat caddesine bir kot dükkanı açmıştır. Fakat kısa bir sürenin ardından zarar ederek batmıştır.

Show TV’ye girişi nasıl oldu

Acun Ilıcalı, Esat isminde bir arkadaşı ile beraber hava alanınına giderken Show Tv binasını görmüştür. Burada çocukluk arkadaşı olan Göktuğ Sevinçli‘nin çalıştığını öğrenince televizyona gelerek İlker Yasin’i ziyaret etmişlerdir. Daha sonra ise aldığı teklif üzerine spor muhabiri olarak işe başlamıştır. Bu dönemde Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen Beşiktaş muhabirliği yapmak zorunda kalmıştır. 2002 yılında ise “Acun Firarda” adlı gezi-eğlence içerikli televizyon programını sunmaya başlamıştır. 2004 senesinde de “Acun Medya” isimli şirketi kurmuştur. Daha sonra ise Fear FactorVar mısın Yok musunSurvivor Türkiye, Söyle SöyleyebilirsenYok Böyle Dans ve O Ses Türkiye gibi programların sunuculuğunu yapmıştır.

Star TV’ye geçişi nasıl oldu

Acun Ilıcalı, 2013 yılında ise Show Tv’den ayrılarak Star TV’ye geçiş yapmıştır. Bu dönemde Sekiz.com ve acunn.com isimli internet sitelerini kurmuştur. Bunun yanında ise Shop90 isimli televizyon kanalına %40 oranla ortak olmuştur. Daha sonra Doğuş Yayın Grubu ortaklığında “Tv8” kanalını (%70 sahibi) satın almıştır. 2014 yılında da Star TV’den ayrılmıştır.

Tv8 hayatı nasıl başladı

Yayın hayatını Tv8 kanalında sürdüren Acun Ilıcalı, Ninja Warrior Türkiye, Para Bende, Hülya Avşar Show, Arda’nın Mutfağı, Aileler Yarışıyor, Ver Fırına, Kel Alaka, Akademi, Ütopya, Rising Star Türkiye, İşte Benim Stilim ve 3 Adam gibi programları kanalında yayınlamaktadır.

2016 yılında da “İşte Benim Stilim Ünlüler” adlı yarışma programının yapımcılığını yapmaya başlamıştır. 7 Ekim 2016 tarihinde de TV8,5 adlı spor kanalını kurmuştur.

Öte yandan Acun Ilıcalı, 2005 yılında ilk kez Türkiye’de vergi rekortmenleri arasına girmiştir. 2011 senesinde de 2.836.191 TL gelir vergisi tahakkuk ederek listede 62. sıraya yükselmiştir.

Özel yaşamı nasıldır

Acun Ilıcalı, ilk evliliğini 1988 yılında Seda Başbuğ ile yapmıştır. Bu birliktelikten ise Banu adında bir kızı olmuştur. Çift, 1993 senesinde boşanmıştır.

2003 yılında Zeynep Yılmaz ile ikinci evliliği gerçekleştiren Acun Ilıcalı’nın bu birlikteliğinden Yasemin ve Leyla adlarında iki kızı olmuştur. 2013 senesinde de Şeyma Subaşı ile olan evlilik dışı ilişkisinden Melisa adında bir kızı doğmuştur. 12 Temmuz 2016 tarihinde de eşi Zeynep Yılmaz’dan tek celsede boşanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?