Adil kullanım kotası kalkıyor

Adil kullanım kotası kalkıyor

Adil Kullanım Kotası kalkıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adil Kullanım Kotası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Adil Kullanım Kotası kalkıyor

İnternette istek dışı aboneliklerin sona ermesine ilişkin çalışmalar yaptıkları çalışmaları anlatan Bakan Ahmet  Arslan, Adil Kullanım Kotası ve Noktası’na ilişkin olarak önemli düzenlemeler gerçekleştirdiklerini, 2018’de tamamen bunu kaldıracaklarını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, siber güvenliğin çok önemli bir şey olduğunu ve bu konuda gerekli tedbirleri almak için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) yaptırım yetkileri verdiklerini açıkladı. BTK’nın tüm kurum ve kuruluşları 7/24 takip ederek, uyarıda bulunduğunu açıklayan Ahmet Arslan, “Fakat karşı taraf buna ilişkin işlem yapmadığında BTK’nın yaptırım yetkisi bulunmamakta. Bu anlamda sıkıntılar yaşayabiliyorduk. BTK’ya yasal yetki vererek, bu yaptırım hakkını verdik.” diyerek açıklamalarda bulundu.

BTK’nın siber güvenlik alanında destek verdiğini anlatan Bakan Ahmet Arslan, kurumun siber güvenliğe ilişin olarak eleman alımı yapacağını, aynı zamanda da bu konuda yetişen kişileri bir platformda toplayarak, onların bilgilerinden yararlanacağını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?