Aleyna Tilki kimdir?

Aleyna Tilki kimdir?

Aleyna Tilki kimdir? Cevapsız Çınlama şarkısı ile bir anda popüler olan güzel şarkıcı Aleyna Tilki kimdir? Sesi ile herkesi ve müzik camiasını fazlası ile etkilemeyi başaran Aleyna Tilki’in gerçek yaşı kaçtır? İşte Aleyna Tilki’nin biyografisi

Aleyna Tilki kimdir? Aslen nerelidir?

2000 yılında dünyaya gelmiş olan Aleyna Tilki aslen Konyalıdır. Şu anda ise halen lise öğrencisi olan Aleyna Tilki 1,65 boyunda olup 48 kilodadır.

Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı müzik yarışması programında Gesi Bağları‘nı söyleyerek hafızalara kazınmış olan genç sanatçı Aleyna Cevapsız Çınlama şarkısı ile popülerliğini fazlası ile arttırmıştır.

Son zamanlarda ise en çok dinlenen şarkılardan biri olarak bilinen Cevapsız Çınlama adlı parçasını Emrah Karaduman’ın desteği sayesinde daha da güçlendirmiştir.

Kazanmış olduğu para ile müzik eğitimini sürdüreceğini ve tamamlayacağını belirten genç sanatçı Aleyna’nın annesi ise aslen Trabzon Ofludur.

Verdiği özel bir röportajda sesini annesinden aldığını  dile getiren Aleyna çok küçük yaşlardan itibaren böyle bir yeteneğinin olduğunu ve annesinin onu hep desteklediğini belirtmiştir.

Türkiye’de yaklaşık olarak 2 ayda popun süper yıldızlarını bile geride bırakan 16 yaşındaki bir kızı konuşması ve izlemesi müzik piyasasının ne denli hareketli bir yapıda olduğunun kanıtı niteliğindedir. Yetenek Sizsiniz yarışması ile ünlenen genç sanatçı Aleyna sesi ile herkesi etkilemeyi başarmış görünüyor.

Küçük yaşına rağmen milyonlaca kez izlenmeyi başaran genç sanatçı Aleyna her geçen gün rekorunu da fazlası ile  geliştiriyor. Neredeyse günde bir milyonluk bir ortalama ile Youtube sitesinin enlerine giren genç sanatçı Aleyna bundan sonraki göstereceği performansı da oldukça merak ediliyor. Özellikle kızların büyük ilgi göstermiş olduğu Aleyna Instagram ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısı ile de parmak ısırtıyor.

Emrah Karaduman ise, Aleyna’yı ilk olarak Yetenek Sizsiniz adlı müzik yarışma programında gördüğünü ve o dönemde de tamamlamak üzere olduğu “Toz Duman” adlı projesine dahil olup olmayacağını sorduğunu ifade etti. Genç sanatçı Aleyna’nın zamanlama nedeni ile o projeye dahil olamadığını söyleyen Emrah Karaduman “kısmet bu projeymiş” diyerek böylesinin daha hayırlı olduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?