Ali Ağaoğlu kimdir?

Ali Ağaoğlu kimdir?

Ali Ağaoğlu kimdir? Ne iş yapar? Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı Ali Ağaoğlu şu anda inşaat sektöründe bir numaralı isim olarak göze çarpıyor. İnşaat sektörünün Türkiye‘deki en bilinen isimlerinden birisi olarak her yerde ve herkes tarafından bilinen Ali Ağaoğlu, sempatik tavırları ve çalıştığı sektördeki büyük başarısı ile de tanınmaktadır. Kendisini inşaatçı olarak  değil de, Yaşam Mimarı olarak gördüğünü her platformda belirtmiştir.

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde, Trabzon şehrine bağlı olan Of ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul‘da döneminin en çok tanınmış müteahhitleri arasında yer alıyordu. Babasının da etkisi ile gençlik yıllarında bir yandan okuluna devam edip bir diğer yandan ise inşaatlarda bu mesleği temelden öğrenen Ali Ağaoğlu, 1975 yılında babasının geçirmiş olduğu ciddi bir kalp rahatsızlığı sonrasında ise bir süreliğine aile işlerinin başına geçmişti. Bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi bitiremeden bırakmak zorunda kalmıştır.

Babasından ise ticari anlamda yollarını 1977 yılında ayırmasının ardından ise Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kuran Ali Ağaoğlu, kısa bir zaman içerisinde inşaat başta olmak üzere turizm sektöründe de büyük isimlerinden birisi olmuştur. 1981 yılından itibaren ise toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle  de 1990′lı yılların sonlarına doğru yeni başladığı “My” konseptli bir yaşam alanları ile ülkemizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen isim olarak ön plana çıktı. My World olmak üzere My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir başta olmak üzere Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2010 yılını tam 1 milyar TLlik bir ciro ile kapatmıştır. Ayrıca 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir hedef koyarak alanında liderliği sürdürerek yıldan yıla cirosunu sürekli arttırmıştır.

Şirketinin televizyonda yayınlanan reklamlarında da rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran ve farklı bir iş adamı profili çizen Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra özel hayatı ve çok sevdiği lüks araba tutkusuyla da kendisinden bolca söz ettirir hale gelmiştir. Aralarında Ferrari başta olmak üzere Tesla ve Bentley’in de bulunduğu lüks araba koleksiyonu ile bir çok gazete ve televizyon programlarına konu olan ünlü ve başarılı iş adamı, lüks araba tutkusu ile de tanınıyor.

Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşamış olduğu ilk eşi ile evlidir. Bu evlilikten ise iki çocuğa sahibidir. Nikahlı ve nikahsız tüm eşlerinden toplam 5 çocuğu bulunmaktadır. İlerleyen yaşına rağmen günde yaklaşık 15 – 17 saat arasında çalışarak kendisini sürekli dinç ve aktif tuttuğunu belirten ünlü ve başarılı iş adamı, 25’den fazla olan şirketi bünyesinde bulunduran Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

Ali Ağaoğlu, Ekonomi dergisi Forbes’in 2012 yılında yayınladığı En Çok Zengin 100 Türk listesinde 10. sırada yer alarak yükselişini sürdürdü.

Ali Ağaoğlu’nun üç evi bulunmaktadır. Ataşehir’de nikahlı eşi olan Semra Hanım’ın oturduğu evi, Ayten Alpar‘ın oturduğu Altunizade’deki ev ve “Bekarlık evim” dediği Vaniköy’deki çok güzel bir evi vardır.

Eşlerine gelirsek eğer;
Birinci eşi: Sema Ağaoğlu ile evlendi. Hala evli görünüyorlardır. Alican (d.1992) ve Sena (d.1995) adında bir oğlu bir kızı vardır.
İkinci eşi: Ayten Alpar ile yaşadı. Mertcan (d.2006) adında bir oğlu bulunmaktadır.
Üçüncü eşi: Rus sevgilisi Sophia Larina’dır
Dördüncü eşi: Petek Ertüre (d.1981) ile birlikte yaşıyor. “Ali Ege” (d. Mayıs 2013) adında bir oğlu vardır.

Ali Ağaoğlu’nun bunlardan başka Burcu.K. adlı bir bayandan, (d.2004) E.İ. Ağaoğlu isminde bir erkek çocuğu daha bulunmaktadır. Ağaoğlu bu 4’üncü çocuğunu, 2005 yılında mahkeme kararı ile kabul etmek zorunda kalmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?