Android 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

Android 4.5G Ayarı Nasıl Yapılır?

1 Nisan 2016 tarihinde günlerdir konuşulan 4.5G teknolojisi tüm Türkiye’de aktif kullanıma sunuldu. Aylardır merakla beklenen 4.5G teknolojisine geçişin ardından birçok akıllı telefon kullanıcısı 4.5G ayarı nasıl yapılır konusunda pek bir fikre sahip olmadığı için çareyi operatörlerinin destek hatlarında veya internette aradılar. Özellikle Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlara sahip kullanıcılar Android 4.5G nasıl yapılır gibi sorunlarına çare bulmakta oldukça zorlandılar. Android’de 4.5G ayarını yapmak diğer akıllı mobil işletim sistemlerine göre biraz daha zor olmakta beraber cihazdan cihaza da farklılık gösteriyor.

Android Ayarı Yapma

Android kullanıcıları 4.5G ayarı yapma işlemlerine başlamadan önce cihazlarının vede SIM kartlarının 4.5G teknolojisine uyumlu olup olmadığını kontrol etmeleri gerekecektir.

Cihazım 4.5G Uyumlu mu?

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri de telefonum yada akıllı cihazım 4.5G uyumlu mu yoksa uyumlu değil mi sorusu oluyor. Cihazlarının 4.5G uyumlu olup olmadığını kontrol etmek isteyen  Android kullanıcıları TurkcellVodafone veya Avea (Türk Telekom) operatörlerinden hangisini kullanıyor ise bu konuda destek merkezlerinden bilgi almalı.

SIM kartım 4.5G uyumlu mu yoksa uyumlu değil mi?

Bazı operatörler 4.5G teknolojisine SIM kartı konusunda yıllar öncesinden hazırlık yaptığı gibi kimi operatörler ise bu teknolojiye geçişini yeni yapıyor. Bu nedenle kimi kullanıcıların SIM kartları yıllar öncesinde 4.5G uyumlu olurken kimi kullanıcıların ise SIM kartları bu özelliği desteklememektedir. Eğer sizin de aklınızda SIM kartım 4.5G uyumlu mu sorusu var ise Turkcell, Vodafone yada Avea (Türk Telekom) operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız internet sitelerinden, canlı destek hattından veya direk giderek kendi mağazalarından bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Android Ayarı Nasıl Yapılır?

Android akıllı telefonlarda 4.5G ayarını yapmak cihazın üreticisinden üreticisine farklılık gösterebiliyor. Özellikle Samsung 4.5g ayarı nasıl yapılır konusu 4.5G teknolojisinin ülkemizde kullanıma sunulmasıyla birlikte en çok merak edilen sorulardan biri oldu. Samsung akıllı telefonlarda 4.5G ayarı yapmak ve stok Android sürümünde 4.5G ayarını yapmak arasında ciddi farklar var. Biz her iki yöntemi de sizler için göstereceğiz.

Samsung  Ayarı Nasıl Yapılır?

Samsung telefonlarda 4.5G ayarı yapma işlemine başlamadan önce ilk olarak cihazınızın Ayarlar uygulamasını çalıştırın. Karşınıza gelen listeden sarı renk ile işaretlenmiş olarak göreceğiniz üzere mobil Ağlar seçeneğine dokunun..

Bu bölümde Şebeke modu adında bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunun.

Şebeke modu seçeneğine dokunduktan sonra karşınıza küçük bir listenin yer aldığı bir pencere gelecek karşınıza. Bu listeden 4G ya da LTE yazısının yazılı olduğu seçeneği seçin.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra Samsung 4.5G ayarı nasıl yapılır gibi bir derdiniz kesinlikle kalmayacak.

 

Android 5.0 Lolipop Ayarı Nasıl Yapılır?

Android 5.0 işletim sistemi ile çalışan cihazınızda 4.5G ayarı yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1: İlk olarak cihazınızın Ayarlar uygulamasını çalıştırınız.
Adım 2: Hemen ardından bu listeden diğer seçeneğine dokununuz.
Adım 3: En altta bulunan yer alan Hücresel ağlar seçeneğine dokununuz.
Adım 4: Son olarak ise Tercih edilen ağ türü seçeneğine dokunarak 4G seçeneğini seçiniz.

Eğer bulunduğunuz bölgede kullanmış olduğunuz operatörünüz tarafından 4.5G alt yapısı hazırlanmışsa eğer artık 4.5G hızından faydalanabilirsiniz sonuna kadar.  Android 4.5g ayarı nasıl yapılır konusunda akıllarınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Umarız 4.5 ayarı yapma konusunda sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?