Asena Tuğal kimdir?

Asena Tuğal kimdir?

Asena Tuğal kimdir? Asena Tuğal; 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2000 yılından itibaren Kanal D TV Show TV ekranlarında haber muhabiri olarak çalışmıştır. Daha sonra ise Star ekranlarında 2006 Miss Turkey dördüncü güzeli seçilen Asena Tuğal;  International yarışmasında ise Miss  Smile ödülü kazanmıştır.

Asena Tuğal ayrıca spor alanında da bir çok başarı elde etmiş bir oyuncudur. Kürek sporu ile uluslararası dereceleri bulunan Asena Tuğal;  ayrıca tekvando sporunda siyah kuşak sahibidir. Ayrıca bu sayede ülkemizi milli takım kadrosunda geçmiş yıllarda temsil ederek önemli başarılar elde etmiştir.

Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi’nde Double major olarak üniversiteye tamamlayan oyuncu Matematik ve Fen bilimleri Fakültesinden aynı dönem içerisinde mezun olmuştur. Asena Tuğal bir çok dizide yer almıştır. Akasya Durağı, Ömre Bedel, Öğretmen Kemal, Tozlu Yollar, Aldırma Gönül, Filinta oynadığı diziler arasında yer almaktadır. Ayrıca şu anda Kertenkele dizisinde Zeynep rolünü oynamaktadır. Asena Tuğal iki yıldır beraber olmuş olduğu Şahin Irmak ile nişanlıdır.

Asena Tuğal Biyografisi

Adı Soyadı: Asena Tuğal
Doğum Tarihi: 1984
Nereli:  İstanbul
Burcu:  –
Kilosu: 55
Boyu: 1.74
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Boğaziçi Üniversitesi
Sevgilisi: Şahin Irmak
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: https://www.instagram.com/asenatugal
Twitter Hesabı:  https://twitter.com/asenatugal
Facebook Hesabı: Yok

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?