Aslıhan Gürbüz Kimdir?

Aslıhan Gürbüz Kimdir?

Aslıhan Gürbüz Kimdir? Aslıhan Gürbüz, 16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Babası Eskişehir Seyitgazi’lidir. 5 yaşında babasının işleri nedeni ile, İstanbul’dan, Bursa İnegöl’e taşınmışlardır.

İnegöl’de ikamet eden babası Turgut Gürbüz vefat etmiştir. Bursa’nın İnegöl İlçesinde Müşerref Muzaffer Samda İlköğretim Okulunda okumuştur.

Aslıhan Gürbüz Kimdir?

Meslek lisesinde Bilgisayarlı Muhasebe okuduktan hemen sonra Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Son sınıfta okurken bir trafik kazası geçirmiştir ve 5 ay yatalak yaşamıştır.

Senaryosu Meral Okay tarafından yazılan Kanal D ekranlarında 2009 yılında yayınlanan, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlenmiş olduğu, yönetmenliğini ise Ulaş İnaç’ın yaptığı ve “Bir Bulut Olsam” dizisinde, başrollerinde Engin Akyürek, Melisa Sözen, Engin Altan Düzyatan, ve Meral Okay ile beraber Aslıhan Gürbüz de rol almıştır.

2010 yılından 2012 yılına kadar atv’de yayınlanmış olan Türk sit-com “Yahşi Cazibe” dizisinde Azerbaycanlı karakter Cazibe’yi canlandırmıştır.

Senarist ekibinin başında Gani Müjde, oyuncular ise Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz, Bekir Aksoy, Sezai Aydın, Gökçe Özyol gibi oyuncular yer almıştır.

14 Ocak 2014 yılında ise Kanal D Ekranlarında gösterime giren “Zeytin Tepesi” dizisinde başrol oyuncusu olarak Aslıhan Gürbüz oynamıştır.

Diğer rollerde Tayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer,Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar yer almıştır. Zeytin tepesi’nin yapımcılığını ise MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlenmiştir.

Aslıhan Gürbüz son olarak Star TV’de yayınlanan ufak tefek cinayetler adlı dizide Merve karakterine hayat vermektedir.

Aslıhan Gürbüz instagram adresi: instagram.com/gurbuzasli/

Aslıhan Gürbüz Twitter adresi: yok

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?