Ata Demirer kimdir?

Ata Demirer kimdir?

Ata Demirer kimdir? 6 Temmuz 1972 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiş olan ünlü sanatçı İlkokul eğitimini ve lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. Lise eğitiminin son senesinde sanatçının okul değiştirdiği bilinmektedir. Yengeç burcu olan Ata Demirer’in boyu 186 iken kilosu 120’dir.

Saç ve göz renginin kahverengi olduğu bilinen sanatçı 2012 yılında Özge Borak ile yaptığı evliliğini 2014 yılı itibari ile bitirmiştir. Sanatçının çocukluk yıllarında abisi ile gece kulüplerinde piyanist olarak çalıştığı bilinmektedir. İstanbul’a ise üniversite eğitimi için gelen Ata Demirer burada yaşamına devam etmektedir.

Ata Demirer kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesinde Devlet Konservatuvarında Türk Müziği adlı bölümü kazandığı yıl Demirer’in İstanbul’a taşındığı biliniyor. Okulu esnasında müzisyenlik yapmaya devam eden Ata Demirer o yıllarda bar komedyenliği de yapmıştır.

Tatlı Hayat dizisi ile film sektörüne atılmış olan sanatçı bir çok sinema filminde ve dizilerde oynamıştır. Sanatçının gündemde olduğu ve daha fazla tanındığı dizilerden biri ise Gülse Birsel tarafından yazılmış olan Avrupa Yakası’dır. Bu dizi bünyesinde 2004 ve 2009 yılları arasında oyunculuk yapmıştır. Kendisinin yazdığı Eyvah Eyvah adlı filiminde ise Hüseyin Badem rolü ile ekranlara tekrardan çıkmıştır. Eyvah Eyvah adlı film üçüncü seriye kadar çekilmiştir.

Şu anda ise yeni filmi olan Olanlar Oldu adlı sinema filmi ile vizyona girecek. Bu yeni filmi ise 20 Ocak’ta vizyona girecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?