Bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar nelerdir? Doğal süper gıda, insan sağlığına faydalı son derece zengin ve tabii içerikleri ile, vücudun temel ihtiyaçlarını yani (vitamin, mineral, protein, yağ vb) az miktar tüketilse bile bu ihtiyacı karşılayan, hastalıklara karşı koruyucu ve tedavi edici etkisi fazlası ile bulunan gıdalar olarak tanımlanmaktadır. Bunlar düzenli kullanıldığında bağışıklık sistemi güçlenmekte, insan kendini dinç ve enerjik bir durumda bulmaktadır. Buda gün içerisinden bireye artı olarak yansımaktadır.

Dünyada “superfood” statüsüne kavuşmuş birden çok gıda bulunmaktadır. Diyet ve sağlık kurumlarının tıbbi aktarlıktan gelen yılların tecrübesi, bilgi birikimi ile dünyada en çok bilinen ve Türkiye’de de bulunabilen süper gıdaları araştırmışlardır. Bunlara kendi topraklarımızda yetişen süper gıda ve adayları da eklenmiştir.

Bununla da yetinmeyip bilimsel araştırmaların referansları ile beraber, bu gıdaların hangi rahatsızlık ve hastalıklara karşı nasıl kullanılabileceğini eklenmiştir. Bitmedi, bu süper gıdalar ile hazırlayabileceğiniz süper reçeteler ve süper lezzetli tarifler de bu araştırmalar sonucunda bilgi dökümünde yerini almıştır. Ve ortaya süper bir kılavuz çıkmıştır.

Bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar

İşte o bağışıklık sistemini güçlendiren gıdalar.. Buğday çimi, yaban mersini, kinoa, chia tohumu, arı sütü, sumak, dut, nar, kızılcık, susam, keçiboynuzu, likapa, dünyada ve ülkemizde önde gelen süper gıdalar olarak adlandırılmaktadır. Demir eksikliği, kansızlık, şişmanlık, aşırı zayıflık, kısırlık, kabızlık, alerji, sistit, candida, boy kısalığı gibi sorunlara karşı destekleyici reçeteler olarak doğal bir reçete olarak söylenmektedir. Tarhanadan ekmeğe, köfteden kısıra, kekten pudinge, çikolatadan dondurmaya gluten ve şeker içermeyen süper gıdalar ile hazırlanmış özel tarifleri bu güzel ve faydalı gıdalar ile yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?