Begüm Kütük kimdir?

Begüm Kütük kimdir?

Begüm Kütük kimdir? Begüm Kütük Yaşaroğlu 27 Ağustos 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen İzmirlidir.

İlk öğretimini Namık Kemal İlkokulu’nda okuyan Begüm Kütük Yaşaroğlu, orta ve liseyi de İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi için Fransa’ya giden Begüm Kütük Yaşaroğlu, burada Nancy 2 Ünivesitesi’nde Medya ve İletişim bölümünü tamamlayarak yurda döndü ve oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Begüm Kütük Kimdir?

Oyunculuk kariyerine TV dizileri ile başlayan sanatçı televizyon dizilerinin yanı sıra sinema filmlerinde ve çeşitli kısa filmlerde rol almıştır. Rol aldığı Mar filmi Siyad Film Festivali En İyi Film Ödülü, Malatya Film Festivali Jüri Özel Ödülü, İskenderiye Uluslararası Film Festivali En iyi Film Ödülü’ne layık görülmüştür. Çalıkuşu adlı dizide Neriman karakterini canlandırmıştır. 2014 sonbaharında başlayan Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide Defne karakterini oynamıştır.

2005-2007 yılları arasında Sineshow isimli sinema programı hazırlayıp sundu. 2010-2011 senesinde rol aldığı Olağan Mucizeler tiyatro oyununda canlandırdığı Joy karakteri ile Direkler Arası Seyirci Tiyatro Ödülleri’nde, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür.

İnönü Üniversitesi Kısa film Festivali, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışması’nda jüri görevini üstlenmiştir. Yurt dışında yayınlanan Orange GSM Reklam filmi, Türk2iye’de ise Bosch, Samsung, Sarelle reklam kampanyalarında rol almıştır.

Begüm Kütük Yaşaroğlu’nun özel hayatı ise 16 Eylül 2010 tarihinde Penguen dergisinin çizeri Erdil Yaşaroğlu ile evlenerek kocasının soy adını almıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?