Beyazıt Öztürk kimdir?

Beyazıt Öztürk kimdir?

Beyazıt Öztürk kimdir? 1969 Bolu’da dünyaya gelmiş olan Beyazıt Öztürk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunudur. Okurken radyoculuğa heves etmiştir ancak, ona “sen ‘r’ harfini  söyleyemiyorsun, en iyisi sen hiç konuşma sadece program hazırla” dediler. Bunlara rağmen Beyazıt şansını denedi ve program sunucusu oldu. “Beyaz” ismini ilk olarak arkadaşları ile birlikte “Gına” isimli siyasi içerikli bir mizah dergisi çıkarırken kullandı. Eskişehir’de geçirdiği 7-8 aylık dönem içinde iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açtı ve bir karma seramik sergisine katıldı. Radyoculuğa ise Eskişehir’de başladı.

Eskişehir’den İstanbul’a uzanan bu şöhret yolu bu vesile ile açılmış oldu.

İstanbul’da Klas Fm’den gelen teklif üzerine bu mesleğe profesyonel olarak giriş yapmış oldu. Number One TV’de ve Kanal 6’da çeşitli televizyon programları, Kanal D ve Star televizyonlarında Beyaz Show, TRT’de 5+1 Şans Topu sunuculuğu, Kanal D’de Aileler Yarışıyor yarışması sunuculuğu, Best FM ve Radyo D’de radyo programları da yaptı. Konuk oyuncu olarak yer aldığı “Dansöz” filmi dışında “Nihavent Mucize” adlı sinema filminde, “Biz Size Aşık Olduk” ve “Karım ve Annem” adlı televizyon dizilerinde de rol aldı.

Çeşitli reklam ve kliplerde de yer alan Beyazıt Öztürk, Aktüel Dergisi’nde “Kardan Adam” başlığı altında köşe yazıları yazdı. Talk Show kendisine bir çok ödül kazandırdı.

Beyaıt Öztürk “r” harfini söyleyemeyen bir sunucudur, şovmen ve türkücü ama aynı zamanda çok çapkındır… Sürekli sevgili değiştirmesi ile ve annesine olan düşkünlüğü ile tanındı.

Standup’ı deneyen ve bu konuda da ülkenin ilk üçü arasına girmiş olan Beyaz sinemada da şansını denedi ve Türkan Şoray ile birlikte “Nihavent Mucize”de başrol oynadı.

Şimdi ise kendisini halen popüler bir konumda bulunduran kendi adını taşıdığı Beyaz show ile yola devam etmektedir.
7 tane Filmde oynadı
Film Adı, Yılı, Karakter Adı
Nihavend – Mucize – 1997
Dansöz – 2000 – Taksi Şoförü
Sır Çocukları – 2002 – Beyaz
Biz Size Aşık Olduk – 2002 – Cem
Karım ve Annem – 2004 – Levent
O Şimdi Mahkum – 2005 – Beyaz
Karagöz ile Hacivat Neden Öldü? – 2005 – Hacivat

Hande Erçel kimdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?