Dalgalı saç nasıl yapılır?

Dalgalı saç nasıl yapılır?

Dalgalı saç nasıl yapılır? Baktığımız zaman hemen hemen her kıyafeti ve kombini değiştirecek olan saç modelleri, kadınların aynaya baktıklarında kendilerini mutlu veya mutsuz hissetme sebepleri olarak bilmektedir.

Saçlarına farklı modeller yaparak, her gün değişik şekillerde kullanmayı tercih eden bayanların aklına gelen ilk model elbette ki dalgalı saçlardır.

Özellikle de düz ve seyrek saçlara sahip olan bayanlar, dalgalı saçlara sahip olmak istemesi oldukça doğal bir durum olarak karşılanmaktadır.

Peki, seyrek ve düz saçlara sahip olan kadınlar dalgalı saçlara nasıl sahip olur?

Seyrek saçlara sahip olan kadınların, dalgalı modelleri kullanmaları ve uygulamaları için bir kaç özel teknik bulunmaktadır.

Bu tekniklerden biriside bigudi kullanımıdır. Kalın tutumlar halinde saçı bigudilere sarmak bir seçenek olarak göz önüne gelmektedir.

Bütün bir gece bigudi ile kalmak zorunda olan kadınların yüksek voltajlı saç kurutma makinesi ile ısıtması da yeterli olacaktır.

Dalgalı saç nasıl yapılır?

Maşa kullanımı göz ardı edilmemelidir. Kadınların kurtarıcı olarak kabul ettikleri saç ürünlerinin başında saç maşaları gelmektedir. Fazla kıvırcık saç istemeyenlerin maşa kullanımında saçı kalın tutumlar halinde ısıtmaları tavsiye edilmektedir.

Bir diğer dalgalı saç tekniği ise duştan sonra saçların belirli yerlerden kıvrılarak topuz yapılmasıdır. Bu şekilde saçın kurutulması önemlidir. Minik topuzları açıp saçlarınızın muhteşem dalgalara dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Yatmadan önce yapılan bir kaç dokunuş ile sabah kalktığınızda muhteşem dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Bu küçük dokunuşların ilki saçın balık sırtı örülmesi olarak bilinir. Bütün bir gecenin böyle geçmesinin ardından saçı sabah açmadan önce sprey kullanmak saçın sertleşmesini ve dalgaların kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?