Deniz Çakır kimdir?

Deniz Çakır kimdir?

Deniz Çakır kimdir? ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  adlı dizisi içerisinde Meryem karakterini canlandıran Deniz Çakır; oyunculuk ve seslendirme yapmaktadır. Başarılı oyuncu Deniz Çakır kimdir, nerelidir, kaç yılında doğmuştur, kaç yaşındadır, burcu nedir, eğitimi nedir, oynadığı oyunlar ve yaptığı işler nelerdir? gibi birtakım soruların karşılığını Deniz Çakır hayatı ve hakkında biyografisi içerisinde okuyabilirsiniz.

Deniz Çakır kimdir?

Deniz Çakır 31 Aralık 1981 Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olan güzel oyuncu; Ayrancı Süper Lisesi’nde okumuştur. Bu dönemlerde sık sık tiyatro oyunlarına giden Deniz Çakır; bir gün oyunda Zeynep Eronat’ın performansından çok etkilenerek böylelik ile oyuncu olmaya karar vermiştir. Kendisini bu dönemde hocalık eden isimlerden birisi olan Cihan Ünal’dır. Küçükken taklit yapmayı sevdiği sanatçılar arasında Emel Sayın yer almaktaydı. Ankara’da yaşayan Deniz Çakır; mezun olduktan hemen sonra İstanbul’a yerleşme kararı almıştır. Konservatuardan mezun olmadan önce Ankara Radyosu’nda Radyo Tiyatrosu ve Radyo reklamı seslendirmesi yapmıştır.

deniz-cakir-kimdir

 

 

35 yaşında olan güzel oyuncu oğlak burcudur. İlk olarak Kadın İsterse adlı dizide Alev rolü ile yer alan Deniz Çakır’ın  daha sonra İki Arada Aşk dizisinde oynamıştır.  Birol Güven’in yazmış olduğu sitcom olan bu dizide yer almıştır. Birol Güven kendisini ilerde çok büyük bir yıldız olacağını söylemiştir. Deniz Çakır bu diziden önceki kötü İmaj karakterini silmeye çalıştığı başka bir dizide İşte Benim dizisinde yer almıştır.

Deniz Çakır‘ın en büyük çıkışı ise Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanmış olan Yaprak Dökümü adlı dizi ile başlamıştır. Dizide Ferhunde rolü ile dikkatleri çeken ve dizideki oyunculuğu ile 2010 yılında ilk kez teslim edilen İslam İsmail Cem televizyon ödüllerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu dram ödülünü kazanmıştır. Ayrıca Devlet Tiyatrosu’nda Uyarca isimli oyunda yer alan Deniz Çakır dizideki oyuncular arasında Halil Ergün ile yakın bir arkadaşlık kurmuştur. TV8’de katılmış olduğu programda Halil Ergün’ün kendisinin oyunculuğunun gelişmesine çok büyük katkısı olduğunu dile getirmiştir.

Deniz Çakır 2008 yılında ise Özlem Akova’nın yönetmenliğini yapmış olduğu Kako Si filminde başrolü üstlenmiştir. Filmin 2010 yılında sonra vizyona girmesi bekleniyordu fakat Berlin film festivali için yapılmış filmin fragmanı uzun süre yayınlanmış olsa da Türkiye’de vizyona girmemiştir. Ayrıca Emre Şahin’in yönetmiş olduğu 40 isimli sinema filminde başrolde oynayan Deniz Çakır Avrupa Yakası’nın bir bölümünde de konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2009 yılında ise Aşk Sözleri isimli William Shakespeare’in oyunlarının karışımı olan bir tiyatro oyununda yer almış olan Deniz Çakır; oyunundaki performansı ile Afife Jale ödüllerinde adaylık ve onurlandırılmıştır. Oyuncu ayrıca seslendirmeler yapmaktadır. Reklamlar dışında Iron Man ve Kungfu Panda gibi bazı filmlerde seslendirme yapmıştır. Deniz Çakır Özcan Deniz‘in Ya Sonra filminde Didem karakteri ile sinemada üçüncü başrolünü üstlenmiştir.

Eylül 2011 tarihinde başlamış olan İffet adlı dizide yer alan Deniz Çakır 2013 yılı Ocak ayının ilk haftasında Şah Sultan rolü ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katılmış 1 sezon oynamıştır.

Deniz Çakır kimdir?

Ayrıca fotoğrafçılığa da ilgisi olan Deniz Çakır fotoğraf sanatçısı olarak da çalışmıştır. 2009 yılında Serdal Güzel’le fotoğraf sergisi açmıştır. Oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan Deniz Çakır Türkiye’nin en sevilen kötü kadını olarak adlandırılmıştır.

Deniz Çakır’ın rol aldığı oyunlar ve seslendirmeler şunlardır; Kadın İsterse, Yaprak Dökümü, İki Arada aşk, Evet benim işte benim, Avrupa Yakası, Kung Fu Panda, Dankey Xote,The Simpsons, Iron Man Koko Si, 40, Iron Man 2, Ya sonra, Cam, İffet, Muhteşem Yüzyıl, Yasak, Konuşan resimler ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?