Derya Uluğ kimdir?

Derya Uluğ kimdir?

Derya Uluğ kimdir?  Okyanus şarkısı ile yaza damgasını vuran ve Canavar şarkısını ile tüm dikkatleri üzerine çeken Derya Uluğ kimdir? Güzel şarkıcı Derya Uluğ nereli ve kaç yaşındadır? İşte güzel sesi ile herkesi kendine hayran bırakan Derya Uluğ’nun biyografisi…

Derya Uluğ kimdir?

21 Şubat 1986 yılında dünyaya gözlerini açan güzel şarkıcı Derya Uluğ doğma büyüme İzmirlidir. Babası tekstilci annesi ise ev hanımıdır. Derya Uluğ’nun üç kardeşi vardır.

Kariyerine ilk olarak 8 yaşındayken ses yarışması ile başlayan Derya Uluğ nota ve nazariyat eğitimi görmüştür. Muğla Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünü bitiren Derya Uluğ Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında yüksek lisans yapmıştır.

3 yıl boyunca Ebru Gündeş’in vokalistliğini yapmış olan Derya Uluğ hemen ardından kendi albümünü çıkarmak için usta sanatçı ile yollarını ayırmıştır.

Geçen yaza damgasını vuran ve en çok dinlenen şarkılardan biri olan Okyanus şarkısını seslendiren Derya Uluğ müzik piyasasına çok hızlı bir giriş yapmıştır. 1,66 boyunda, 53 kiloda olan güzel şarkıcı yeni albüm çalışmalarına başlamıştır.

Ayrıca Derya Uluğ, Güven Yüreyi’nin tek çalışmalık single parçası olan sen maşallah şarkısında da seslendirme yapıp klibinde oynamıştır.

Derya Uluğ son olarak Nabız 180 isimli şarkısı ile kendinden söz ettirmeyi başarmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?