Dilara Gönder kimdir?

Dilara Gönder kimdir?

Dilara Gönder kimdir? Dilara Gönder 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir. Sunucu ve oyuncu olan Dilara Gönder 33 yaşındadır. Babasının işleri nedeni ile 5 yaşına kadar Almanya’da kalan ünlü sunucu Dilara Gönder daha sonra ailesi ile beraber İzmir’e taşınmıştır.

İzmir Bornova Anadolu Lisesi mezunu olan Dilara Gönder İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirmiştir. Çocukluğundan itibaren tenis, atletizm, hentbol gibi sporlar ile uğraşan Dilara Gönder aynı zamanda resim yapar ve keman da çalmaktadır. 2005 yılında ise FB TV’de staj yapma kararı alan Dilara Gönder 2007 yılında ise Lig Tv kanalına transfer olmuştur.

2010 yılından sonra da NTVSPOR’da çalışan Dilara Gönder Almanca ve İngilizce bilmektedir. 2014 yılında Ne Diyosun dizisinde rol alan Dilara Gönder ardından Sil Baştan dizisinde rol almıştır. Dilara Gönder ayrıca Baba Candır dizisinde de rol almıştır.

FB TV, TRT, NTVSPOR, NTV gibi kanallarda sunuculuk yapmış olan Dilara Gönder Sil Baştan dizisinde rol almıştı. Oyunculuk hayatında başarılı bir şekilde yoluna devam eden Dilara Gönder bir diğer dizisi ise Baba candır olmuştur. Oyunculuk kariyerine çok güzel bir şekilde giriş yapan Dilara Gönder ilerleyen zamanlarda da dizilerde rol alacağının sinyallerini vermiş oldu.

Dilara Gönder başrollerinde Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Berna Koraltürk, Melis Tüzüngüç, Özgün Karaman, İpek Tuzcuoğlu, Tolga Pancaroğlu gibi isimlerin yer almış olduğu yapımcılığını ise MF Yapım’ın üstlendiği Baba Candır dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerini üst seviyelere çıkarmayı başarmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?