Düzenli perma yaptırmanın zararları

Düzenli perma yaptırmanın zararları

Düzenli perma yaptırmanın zararları… Bu yazımızda bayanları ilgilendiren ve dikkat edilmesi gereken bir konudan bahsedeceğiz.

Saç tellerinin eğilip bükülmesi

Perma yaptırdığınız zaman, saçlarınız çok fazla ısı ve kimyasala maruz kalmaktadır. Bu da saçınızın doğal nemini kaybetmesine ve bükülüp incelmesine sebep olur. Daha da kötüsü ise, saçlarınızı taradığınızda daha fazla döküldüğünü fark edersiniz.

Saçların seyrekleşmesi

Yanma ile gelen yan etkilerden biri de saçların seyrekleşmesi olarak ortaya çıkar. Hatta bazı bölmeleri kelleşmeye kadar gidebilmektedir. Uzun süredir perma yaptıranların saçları eskisi kadar hızlı gelişmez. Dahada aksine çıkan yeni saçlar zayıf ve ince olur. Bu da daha güçsüz saçlara sahip olmanıza neden olmaktadır.

Kafa derisi ve kulak yanması

Perma, birçok karışık kimyasalı içerisinde barındırır. Bu kimyasallarda cilde zarar vermektedir. Uzun süre tutulan perma sonucunda kimyasallar saç derinizde ve kulağın üstünde yanmalara sebep olmaktadır.

Kafa derisi enfeksiyonuna sebep olması

Saçınızı perma yaptırırken, saç derinizdeki folikülerin açılmasına sebep olabilirsiniz. Bu da enfeksiyon kapmasına ortam hazırlamak demektir ve buda ciddi sağlık problemlerini ortaya çıkarır.

Kıl folikülleri ağrılı ve kaşıntılı enfeksiyonlara dönüşebilir. Sivilceye benzeyen bu enfeksiyon, daha ağrılı da olabilir ve sağlığınızı bozabilir.

Saç uçlarının kırılması

Perma süreci genellikli olarak ilk saç uçlarını etkilemektedir. Saç köklerinin zarar görmesi saç gelişimini de azaltacaktır.

Saçların elektriklenmesi

Kıvır kıvır saçların elektriklenmesi, perma kullananlarda sık görülmektedir. Belli sayılarda oluşan bu elektriklenmeler normaldir. Ama gitgide daha fazlalaşıyorsa eğer, bu saçlarınızın kırılıp inceldiğini göstermektedir. Düzeltmeye çalışırken daha fazla zarar verip incelte bilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?