Ece Erken kimdir?

Ece Erken kimdir?

Ece Erken kimdir? Ece Erken, 11 Mayıs 1978 tarihinde Çorlu’da dünyaya gelmiştir. Aslen Samsun’lu olup babası subay olduğundan dolayı tayinlerde Ağrı, Ankara, Kıbrıs gibi çeşitli şehirlerde yaşamıştır. Liseyi İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde bitirmiştir. Babası ile annesi ayrıdır; Ece Erken ise, annesi ile birlikte Beşiktaş’da Polat Residence’da yaşamaktadır. Bir abisi vardır.

Sunuculuk kariyerine ise 12 yaşında, Kıbrıs’ta Bayrak Radyo Televizyonunda başlamıştır. Sonra sırası ile; Ankara’da Radyo Vizyon’da ve Radyo Genç’te çalışmıştır. Ardından ise İstanbul’a geldi ve Kral TV’de işe başladı. Kral TV’den sonra ise, Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve son olarak Radyo Viva’da çalıştı.

Televizyonculuk kariyerine ise ilk Star Tv’de başlamıştır. Daha sonra, Kanal 6, Number One TV, Genç TV’de çalıştı. 4 yıl Show TV’de program yaptı. Kanal 1′de sunuculuk yaptı. ATV’de ”Mavi Şeker” adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. ATV‘de Enbe Orkestrası ile birlikte “Enbeyaz Geceler” adlı programın sunuculuğunu da yaptı. FOX TV’de “Aç Aç Kazan” adlı programı sundu. 2011 yılında ise Kanaltürk ‘te Davut Güloğlu ile “Hayata Gülerken” isimli eğlence programını sundu. Beyaz TV‘de yayınlanan “Tatlım Benim” adlı programı sundu.

2000 yılında ise TGRT kanalında oynayan “Nilgün” dizisinde başrol oyuncusu olarak oynadı. “Lise Defteri” adlı dizide Nil rolünde oynadı.

Ece Erken, 2012 yılında Ortadoğunun en önemli kahve markalarından biri olan “Mahmood Coffee“nin yeni reklam yüzü olmuştu.  Şubat 2015 itibarı ile TRT 1‘de yayınlanmakta olan İyi Fikir programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Ece Erken, 1 Eylül 2008 tarihinde ise Tuncer Öztarhan ile evlendi. 2009’da boşandılar. 24 Haziran 2014 tarihinde ise Serkan Uçar ile İzmir’de evlendi. 7 Nisan 2015’te Eymen isminde bir oğlu oldu. 22 Ekim 2015 tarihinde boşandı.

Aleyna Tilki kimdir? 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?