Ekin Mert Daymaz kimdir?

Ekin Mert Daymaz kimdir?

Ekin Mert Daymaz kimdir? Ekin Mert Daymaz, 2 Aralık 1990 tarihinde Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Liseyi bitirdikten hemen sonra uzun boylu olmasından dolayı basketbol oynamıştır.

Yakışıklılığı ve fiziği ile dikkatleri üzerine çekmiş olan Ekin Mert, bir süre basketbol oynadıktan sonra modellik yapmaya başlamıştır. Bir süre profesyonel olarak modellik yapmıştır. Haliç Üniversitesi’nde Fitness ve Antrenörlük üzerine eğitim almıştır. Yakışıklı oyuncu 2013 yılında ise Best Model of Turkey yarışmasına katılarak üçüncü olmuştur. Oyunculuk için Ümit Çırak, Ayşegül Aydın ve Dolunay Soysert’ten çok ders almıştır.

2014 yılında ise Not Defteri adlı dizide Egemen karakteri ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Buradaki başarısı ve yakışıklılığı ile kızların dikkatini çekmiş ve internette aranan isimler arasında yer almıştır. 2015 yılında da Çilek Kokusu adlı dizide Volkan karakterini canlandırmıştır. Karizmatik oyuncu 2016 yılında yayınlanan Hayat Sevince Güzel adlı dizide Savaş karakterini canlandırmıştır.

Özel hayatına gelince kendisi gibi oyuncu olan, Güneşin Kızları adlı dizisinin başrol oyuncu Hande Erçel ile birliktelik yaşamaktadır.

Ekin Mert Daymaz Hakkında

Adı: Ekin Mert
Soyadı: Daymaz
Doğum yeri: Hollanda
Doğum tarihi: 02.12.1990
Kilosu: 77 kg
Boyu: 185 cm
Burcu: Yay burcu
Saç rengi: Siyah
Göz rengi: Siyah
En çok sevdiği dizi türü: Dram tarzı diziler

Ekin Mert Daymaz’ın Rol Aldığı Diziler

2014 yılında ”Not Defteri” adlı dizide Egemen rolünde oynadı.
2015 yılında ”Çilek Kokusu” adlı dizide Volkan rolünde oynadı.
2016 yılında ”Hayat Sevince Güzel” adlı dizide Savaş karakterini canlandıracak.

Ekin Mert Daymaz’ın Hayat Sevince Güzel Adlı Dizideki Rolü

Zengin oyuncu kadrosuyla ekranlara gelecek olan dizi; aşk, romantizm ve komedi alanında bizleri ekrana kilitleyecek. Yaptıkları dolandırıcılık yüzünden İstanbul’dan kaçan Göçer ailesi yolda Zarife’nin koyunları yüzünden kaza yapar ve kendilerini Ege’de bulurlar. Zarife, kendini Savaş ve Barış arasındaki aşk üçgeni çemberinin içinde bulur. Kazada karşılaşan bu üçlünün hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Bir iddia ile başlayan aşk oyunu, zamanla gerçek bir aşka dönüşmektedir. Kazada yaralanan Şinasi’ye yardım eden Zarife kendi köylerinde yetişen şıpıldak otundan yaptıkları bir merhemi uygulayarak tedavi eder. Bu şifalı bitkinin mucizevi etkisini gören Göçer ailesi, bu formülün peşine düşer.

Çilek Kokusu ve Hayat Sevince Güzel dizilerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Ekin Mert Daymaz bomba gibi bir dizi projesi ile geliyor.

Meltem Cumbul ve Fikret Kuşkan gibi usta oyuncuların yer aldığı dizide , Ekin Mert Daymaz’a Bestemsu Özdemir eşlik edecek.

Önümüzdeki hafta Kapadokya’da çekimleri başlayacak olan ‘Kırlangıç Fırtınası’ Fox TV ekranında yer alacak.  Töre ve cinayet olayları ile bir aile dramını konu alan dizi, muhteşem kadrosu ve senaryosuyla Ocak ayında seyirciyle buluşacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?