Elçin Sangu kimdir?

Elçin Sangu kimdir?

Elçin Sangu kimdir? 1 Temmuz 1985 İstanbul doğumlu olan Elçin Sangu; duygusal bir yengeç kadınıdır. Burcunun özelliklerini taşıyan Elçin Sangu Mersin Üniversitesinde eğitimine üniversitenin Opera bölümünden 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümüne geçerek eğitimine devam etmiştir.

elcin-sangu-kimdir

Opera bölümü mezunu olan Elçin Sangu; tam bir müzik tutkunudur. Sahne tozu Tiyatrosu oyunculuk eğitimi alarak tiyatro Elçin Sangu İzmir’de tiyatro oyununda şu anda menajeri olan kişi ile tanıştıktan sonra dizi oyunculuğuna adım atmıştır.

Elçin Sangu bu fırsatı değerlendirdiği zamanı şu şekilde anlatıyor. “Çocukluktan bu zamana kadar sahne hayatına dair işler yapmak istiyordum. Opera mezunu oldum ve İzmir’de tiyatro yaparken tesadüf olarak kendimi bir anda Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde önemli rollerden birinde buldum. Üstelik bu deneyimim kötü bir karakter ile olmuştur” açıklamasını yapan Elçin Sangu bu sayede dizi dünyasına dahil olduğunu söylemektedir.

elcin-sangu-kimdir

2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Ali rolü ile oyunculuk kariyerine başlayan Elçin Sangu Tiyatro ve Operayı ikinci plana bu vesile ile atmak zorunda kalmıştır.  Daha sonra da 2012 de Aşk Kaç Beden Giyer adlı proje ile ekranlarda olmaya devam etmiş ve ayrıca Kurt Seyit ve Şura dizisinde Güzide, Sevdam Alabora Nazar da Zeynep olarak rol almıştır. Daha sonra ise Kiralık Aşk dizisi ile patlama yaşamıştır. Şu anda da bu dizi sayesinde çok popüler bir ünlü haline geldi.

elcin-sangu-kimdir

1.74 boyunda ve 60 kilo ağırlığında olan Elçin Sangu’nun göz rengi kahverengidir Özellikle kızıl saçlarıyla dikkat çeken Elçin Sangu’nun oyunculuk yeteneği bu diziyle daha da çok pekişmiştir.

Kısaca Elçin Sangu kimdir?

Adı Soyadı: Elçin Sangu
Doğum Tarihi: 13 Ağustos 1985
Nereli: İzmir
Burcu: Yengeç
Kilosu: 60
Boyu: 1.74
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kızıl
Eğitim Durumu: Mersin Üniversitesi Opera
Sevgilisi: Yunus Özdiken
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: instagram.com/elcinsangu
Twitter Hesabı: twitter.com/elcnsng
Facebook Hesabı:Yok

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?