Elektronik Sigara Tiryakilik Mi?

Elektronik Sigara Tiryakilik Mi?

Elektronik Sigara Tiryakilik Mi? Toplum içerisinde en yaygın olarak kullanılan kötü alışkanlıkların başında sigara gelmektedir. Sigara, sadece bireylere zarar veren değil bireyin çevresine de büyük zararlar veren bir alışkanlıktır. Bu sadece sağlık açısından değil dolaylı yollarla da insan ilişikilerinde büyük etkileri bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Tiryakilik Mi?

Örneğin bir aile içinde sigara içen ebeveyinlerin çocukları karşı illaki kötü yönde etkileri bulunmaktadır. Sonuçta çocuklar ebeveyinlerini örnek alarak büyüyen varlıklardır. Sigara alışkanlığı bulunan ebeveyinlerin de örnek alınması demek toplumun daha çocuk kesiminde sigaraya karşı sempati oluşmasına yol açmaktadır. Bunun gibi pek çok etmen toplumu kötü yönde etkilemektedir. Bunlara karşı alınabilecek tek önlem ise sigara alışkanlığından vazgeçmektir. Sigara alışkanlığından vazgeçmek gerçekten güçlü irade sahipleri için zordur ancak bunu kolaylaştırmanın yolu da vardır. Elektronik sigara yöntemi ile sigara alışkanlığını bırakmak en etkileyici çözümlerden biridir.Elektronik sigara bilindiği üzere son zamanlarda sıklıkla gençlerin kullandığı bir üründür. Normal sigaradan farklı olarak elektrikli bir şekilde çalışır ve sağlık açısından çok daha az etkileri bulunmaktadır. Aslında sadece bu yönüyle bile normal sigaradan daha tercih edilebilir bir seçenek haline gelmektedir. Dünya çapında uzun yıllardır elektronik sigara varlığını sürdürmektedir. Bunun en etkili olduğu ülkelerin başında ise İngiltere gelmektedir. İngiltere elektronik sigara konusuna o kadar pozitif bakmaktadır ki ülkede resmi olarak satışı gerçekleşebilmektedir. İngiliz araştırmacıların gerçekleştirdikleri gözlemler sonucunda da elektronik sigara kullanımı durumunda normal sigara kullanımı durumundan daha nadir kanserojen maddeler salgılandığı tespit edilmiştir. Bu da elektronik sigara kullanmanın sağlık açısından daha önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.

Sigara kullanımı önce insanlarda tiryakilik ile, daha sonra da arta arta devam eder. İlerleyen bu süreç içerisinde gırtlak, akciğerler fazlasıyla zarar görür. Spor yapmak bile insanlara çok zor gelir. Hatta insanlar çirkinleşmeye bile başlar, yüzlerde lekeler oluşur. Bunlar gibi pek çok zararı bulunan sigaranın kullanımı yerine elektronik sigara kullanıldığında ise bu gibi sorunların %95 ‘i ile karşılaşılmaz. Çünkü insan sağlığını kötü yönde etkileyebilecek herhangi bir zehir madde elektronik sigara içerisinde yer almaz. Sadece e-likit ve nikotin bulunan elektronik sigaranın insan sağlığında oluşturabileceği zarar yok denecek kadar azdır çünkü normal sigara gibi elektronik sigara bağımlılığı denen bir şey yoktur. Bundan dolayı günde 1 paket sigara içen biri ile 10-15 dk elektronik sigara kullanan kişi arasında sağlık konusunda dağlar kadar fark vardır. Yani elektronik sigara her türlü durumda normal sigaradan avantajlıdır.

Kaynak: https://trelektroniksigara.com

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
elektronik sigara

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?