Evde basen ve kalça nasıl eritilir?

Evde basen ve kalça nasıl eritilir?

Evde basen ve kalça nasıl eritilir? Hareketleri nelerdir? Kadınların hemen hemen hepsi kalça ve basenlerinden fazlası ile dertlidir. Bayanların fiziki sorunlarının en başında basen ve kalça büyüklüğü gelmektedir. Bunları küçültmek için çeşitli yöntemler mevcuttur ancak en sağlıklısı ve en önemlisi egzersiz yapmaktan geçmektedir.

Evde basen ve kalça nasıl eritilir?

Bazı insanlar evde basen eritme egzersizleri ile bir yere varamayacağını düşünür ancak bu çok yanlış bir düşüncedir. Hayal ettiğiniz ölçülere aşağıdaki hareketleri düzenli olarak uygulayarak ulaşabilmeniz mümkündür.

Hareketleri gün içinde istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Hareketleri yaparken çok aç yada çok tok olmamaya dikkat ediniz. Hareketler ile beraber günde en az 2 litre de su içmeniz size yağ yakımında ekstra katkı sağlayacaktır.

Beslenme olarak da beyaz pirinç yerine bulgur, beyaz ekmek yerine tam tahıl ekmeği tercih etmek, akşam 7 den sonra ağır yemek yememek gibi ufak değişiklikler ile toparlanmanızı hızlandırabilirsiniz.

İlk haftalar 2 günde 1 yaparak başlayınız, alıştıktan hemen sonra her gün yapabilirsiniz. Ancak en önemli unsur düzenli olarak bırakmadan yapmanızdır. Çok zor değil televizyon izleyerek bile yapabilirsiniz en fazla 15-20 dakikanızı alır. İşte o evde yapılan egzersiz hareketleri

Aşağıdaki hareket, özellikle kalça ve basen arasındaki bölgenin sıkılaşmasında yardımcı rol oynamaktadır.

 

Aşağıdaki hareket ise baldır ve basen bölgelerinizdeki yağları eritmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca baldırlarınızın daha sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

 

Aşağıdaki harekat ise sürekli yapılması gereken bir egzersiz hareketidir. Ancak ilk başlarda sizleri biraz zorlayabilir zamanla bu zorlukların geçeceğini sizlerde fark edeceksiniz.

 

Aşağıdaki harekette standart bir egzersiz hareketidir. Bu hareket ile bacağınızı yukarı ve aşağı yönlü hareket ettirerek basenlerinizi daha esnek tutabilirsiniz.

 

Bu hareket ile kalçalarınızı daha sıkı bir hale getirebilirsiniz. Hareketi yaparken aşağı doğru fazlası ile eğilip basen ve kalçanızı zorlamanız gerekecektir. İlk başlarda bu harekette de zorlanacaksınız ancak zaman içerisinde alışırsınız.

 

Aşağıdaki hareket ile iki bacağınızı da hareket ettirerek koordineli bir şekilde basen kalça ve bacaklarınızı çalıştırabilirsiniz.

 

Not: Bu hareketleri 1 hafta falan yapıp bir etki göremezsiniz. Bu hareketleri her gün yapmanız gerekmektedir. Her gün yaptığınız taktirde ilerleyen zamanlarda basen ve kalçanızdaki farklılıkları göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?