Facebook eBay’i satın alıyor!

Facebook eBay’i satın alıyor!

Facebook reklam politikalarında ve gelirlerinde yükselmek istemenin planlarını yapıyor. Bu düşünce doğrultusunda eBay şirketini gözüne kestirmiş durumda görünüyor.

Ayrıca ücret konusunda da bilgilerin sızdığı ve Facebook şirketinin rekor fiyat biçtiği öğrenildi. LetGo, OfferUp gibi şirketlerin de adının geçtiği bu satışta Facebook, 1.2 milyar dolar ödeyecek gibi görünüyor.

İngiliz ünlü haber sitelerinde yer alan bilgilere göre Facebook’un yeni genişletilmiş reklam hizmeti, kullanıcıların tercihleri doğrultusundaki ürünlere, ürün kapsamındaki kampanyalara daha kolay ulaşmalarına olanak tanıyacak gibi görünüyor. Bu bağlamda Facebook eBay şirketini çabuk bir şekilde almanın ince hesaplarını yapıyor.

Facebook Marketplace resmi lansmanı ile tanıtılacak olan bu hizmet, yerel satış pazarlarındaki hareketliliği odağına alacak gibi görünüyor şimdiden.

Bireyler arasındaki işlemlere ek olarak, birey-kurum ilişkilerinde de oldukça belirgin eden bir fark açığa çıkardığı belirtilen Facebook’un yeni satış stratejisinden bir diğer beklentisinin mevcut 1.71 milyar kullanıcıyı arttırmak olduğu dile getiriliyor. Şirket bu bağlamda ileriye dönük ciddi bir yatırımın yapılması yönünde karar almış gibi görünüyor.

Facebook ne yapmak istiyor?

eBay, sınıflandırılmış reklam bölümünde pazarın en büyük oyuncularından ve aktörlerinden biri olarak bilinmektedir.

2015 yılında 20 milyar doların üzerinde ürün satışında yer alan eBay, gittikçe büyüyen müşteri potansiyeli ile dikkat çekiyor olması Facebook tarafından ileri dönük bir yatırımında kapısını açmış durumda.

1995 yılında kurulan Craigslist ise reklam sınıflandırması, seri ilanlar konusunda ABD’nin en büyük şirketlerinden biri olarak biliniyor. Bu şirkette sürekli yükseliş potansiyeli gösteren şirketler arasında dikkat çekiyor olması da değerini arttırmış durumda..

Facebook’un reklam odaklı girişimlerinin sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?