Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca kimdir?

Gizem Karaca kimdir? 7 Eylül 1992 yılında İstanbul’da doğmuştur Küçükken ailesi Amerika’ya taşındığından dolayı çocukluğu ABD ve Kanada’da geçmiştir.

İlkokulu ise ABD’de, ortaokulu da Kanada’da bitiren Gizem Karaca lise yıllarında Türkiye’ye dönmüştür. Liseyi  bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. İngilizce ve Fransızca dillerini biliyor.

gizem-karaca-kimdir

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandıktan sonra zor geçen derslerden kaçmak için güzellik Yarışmasına katılmaya karar vermiştir, Miss Turkey 2011 güzellik yarışmasına katılmış ve bu yarışmada 2. olmuştur. Yarışma bittikten hemen sonra ise gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir, 2012 yılında ise yayınlanan Eve Düşen Yıldırım adlı dizide başrol ile oyunculuk kariyerine başlamıştır.

gizem-karaca-kimdir

2012’de Emir’in Yolu adlı ikinci dizisinde de baş rol Güneş Sancaktar’ı oynamıştır. 13. bölümün ardından dizi yayından kaldırıldığı için bir süre Amerika’ya tekrar gidip New York Film Akademisinde oyunculuk eğitimi almış olan Gizem Karaca yeni dizisi Benim Hala Umudum Var ile 2013 yılının yazında ekranlara tekrar dönüş yapmıştır.

Güzel oyuncu  Gizem Karaca 2014 yılında ise Seni Seviyorum Adamım isimli ilk sinema filminde baş rol oynamıştır. Film 21 Kasım’dan itibaren vizyona girdi.

gizem-karaca-kimdir

Gizem Karaca 2014 Haziran ayından beri Star TV’de yayınlanmış olan Güzel Köylü isimli dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile beraber başrol oynamıştır.

Tetik ile Miss Turkey 2011 ikincisi Gizem Karaca’nın gizli aşkı da böyle ortaya çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?