Google diye farklı siteye girmeyin

Google diye farklı siteye girmeyin

Google diye farklı siteye girmeyin. İnternette girdiğimiz sitelere sürekli dikkat etmek zorundayız. Çünkü sizin farkında olmadan yapacağınız bir harf hatası bile, asıl girmek istediğiniz site yerine onun kopya sitesine girebilirsiniz. Bu durum da başınıza ciddi sorunlar açabilir.

Spam ve zararlı bir site olabilir

Buna yeni bir örnek ise Google tarafından bilgilendirmek amacı ile geldi. Ortaya çıkan ɢoogle.com adlı bir site, bildiğimiz Google.com veya google.com değildir. G şeklinde yazılan büyük harfin küçük boyutta yazıldığı bir unicode ile ayarlanmış olan ɢoogle.com, spam ve zararlı bir site olarak dikkat çekmektedir.

Sakın ama sakın girmeyin!

Aslına bakarsanız eğer ɢoogle.com’a girdiğinizde açılacak olan site alakasız ve spam olan bir siteyi açıyor. Açıldığında klasik bir Google sayfası yerine bambaşka bir görünüme sahip olan ɢoogle.com’u ziyaret etmenizi kesinlikle önerilmiyor.

Kullanıcıları lütfen uyarın!

Analitik değerlerinde secret.google.com adresini göstererek kendine yer bulmuş olan bu spam siteye bakmanızı da önermiyoruz; bilgisayarınıza herhangi bir şeyi yapabilir yada virüs bulaştırabilir. Bu konuda özellikle de bilgisayar kullanımını bilmeyen büyükleri veya yeni başlayanları uyarmak önemli bir çözüm olabilir.

Laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler.. Detaylar için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?