Hande Katipoğlu kimdir?

Hande Katipoğlu kimdir?

Hande Katipoğlu kimdir? Hande Katipoğlu 13 Mart 1982 yılında dünyaya gelmiştir. Dizilerde canlandırmış olduğu güzel, aptal sarışın rolü ile seyircilerin beğenisini fazlası ile kazandı.

Hande Katipoğlu kimdir?

Özellikle de Yahşi Cazibe dizisindeki Simge karakteri ile yıldızı fazlası ile parlayan oyuncu, oyunculuk kariyeri yanı sıra sigorta acentesi sahibidir. Hande Katipoğlu, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi de almıştır.

2004 senesinde Bambaşka Biri adlı programda sunuculuk yapan güzel oyuncu, 2010 senesinde  ise Yahşi Cazibe dizisindeki canlandırmış olduğu karakter ile bütün Türkiye’de tanınan birisi haline gelmiştir.

Daha sonra ise senaristliğini Gani Müjde’nin yapmış olduğu Pis Yedili’dizisinde Nevriye Kaçak rolü ile ekranlara geçmiştir. Son olarak ise yine senaristliğini Gani Müjde’nin yapmış olduğu Harem dizisinde Mürebbiye Bihter rolü ile ekranlara çıkmıştır.
Son olarak ise Hande Katipoğlu yeni dizisi Dostlar mahallesi dizisinde Füsun karakteri ile ekranlara gelecektir. Başrollerinde Çağla Şıkel, Alişan, Hande Katipoğlu, Ersin Korkut, İnan Ulaş Torun ve Zeynep Eronat’ın yer almış olduğu dizinin yapımcılığını ise Erler Film, yönetmenliğini de Ayhan Özen üstlenirken, senaryosunu ise Resul Ertaş kaleme almaktadır.Filmografi

2005 Nefes Nefese Mine

Dolunay Derya

2006 Deli Dolu Gülin

2010 Yahşi Cazibe Simge 2. Antalya TV Ödüllerinde en iyi kadın yardımcı oyuncu

2011 Alemin Kralı Esra

2012 Pis Yedili Nevriye Kaçak

2013 Harem Mürebbiye Bihter

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hande katipoğlu
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?