Her Sabah Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Her Sabah Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Uzmanlar tarafından uzun bir araştırma sonucu açıklanan verilere göre her sabah saat 10’dan sonra mutlaka yapmanız gereken yada  yapılması gerekenleri açıkladılar. Bu yapılanlar güne zinde başlama, bir süre sonra vücut halsizliğinin önüne geçme gibi durumları ortadan kaldırıldığı düşünülmektedir.

1- Gülümsemek

Eğer mutlu olmak ve güzel bir gün geçirmek istiyorsanız eğer asla gülümsemekte kaçınmayın. Gülümsemek hem sizi hem karşınızdakini mutluluğa yöneltecek bir davranıştır. Bu yüzden güne gülümseyerek başlamayı kesinlikle unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

2- Gerinmek

Yataktan kalkar kalkmaz yapacağımız ilk iş her zaman tüm vücudumuzun açılmasını sağlayacak şekilde gerinme hareketleri yapmak olmalıdır mutlaka. Bütün gece boyunca hareket kabiliyetimiz kısıtlı olduğundan dolayı sabah kalkar kalmaz yapacağımız esneme hareketleri kan dolaşımımızı hızlandırıyor ve kaslarımızı açıyor, buda daha çabuk bir şekilde uykumuzun açılmasına neden oluyor.

3- Müzik dinlemek
İşte bu önemli noktalardan birisidir..! Hemen kendinize iyi bir müzik seçin ve sabah enerjinizi kendinize getirmesi için saat 10’dan önce mutlaka istediğiniz tarzda bir müzik dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Nedenine gelecek olursak eğer müzik dinlediğimiz zaman beynimizin dopamin salgılayıp daha çok mutlu hissetmesini sağlamaktadır.
4- Meditasyon yapmak
Meditasyonun size kattıklarını saymaya başlasak eğer bitiremeyiz. Fakat en bilinenler konsantrasyonu artırması, bağışıklığı güçlendirmesi ve tabi ki bizim en çok aradığımız şey olan enerji ve mutluluk vermesidir. 20 dakikanızı bilemediniz 10 dakikanızı ayırıp meditasyon yapmanız tüm bunların sebebi olacak gibi görünüyor. Kendinizi öyle çok profesyonel bir duruma sokmanıza kesinlikle gerek de yoktur. Rahatlamayı sağlayacak bir ortam ve rahat bir pozisyon yeterli olacaktır meditasyon için.
5- Teşekkür etmek
Bilim insanlarının da kanıtlamış olduğu teşekkür ve şükran duygusu mutluluğa sebep olan bir başka araştırma konusudur. Memnuniyetsiz görüşleri ve düşünceleri hemen kafanızdan atıp hem hayata hem etrafınızdakilere karşı teşekkür duygusu içinde olmak sizi rahatlatacak ve buda mutluluk hormonunuzun, gün boyu dinç görünmenize neden olan faktörlerden biridir.
6- Yapılacaklar listesini çıkartmak
Gün içinde yapacağınız yada yapmak zorunda olduğunuz ve yapmak istediğiniz işlerin listesini mutlaka çıkarmanızı tavsiye ediyoruz. Bu listeyi önem sırasına göre yapmanızda da yarar vardır. Bu vesile ile “ay ben ne yapacaktım” gibi boşluklara düşmemiş olacaksınız. Ayrıca gününüzü sistematik bir şekilde geçirmiş olacaksınız ki buda gün boyu sizin dirençli olmanıza ve stresli olmanızın önüne geçecektir.
7- Dağınıklığı ortadan kaldırmak

Evinizde odanızda bulunan kıyafetler, mutfaktaki dağınık kirli bulaşıklar, ofis masanızda bulunan gereksiz eşyalar… Bunların hepsi sizi yorgunluğa sevk edecek etkenlerin başında gelmektedir. Baktıkça gözünüzde büyümesin diye hemen ortadan kalkmaları daha yararlı olacaktır ki dağınık bir ortamda yaşamak gerçekten insanın içini karartan bir durumdur. Düşündüğünüz zaman ise derli toplu bir ortamda yaşamak insana ayrı bir enerji ve mutluluk verir.

8- Bol miktarda su için
Ve hayatımızın değişmeyen mucizesi su..! Su yaşam, mutluluk ve sağlık kaynağımızdır. Onun içindir ki özellikle sabah saatlerinde bol miktarda su tüketmelisiniz. Çünkü sabah kalktığınız zaman vücudunuzun kan akışı ve vücut hareketsizliğinden dolayı vücudun suya ihtiyacı bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?