İnternet emziren kadınlar için zararlı

İnternet emziren kadınlar için zararlı

Dört yıldır yoğun bir şekilde araştırma konusu ve sürecinde bulunan ve gerçekleştirilen ayrıca dört grup erişkin gebe sıçan üzerindeki çalışmaların tamamlandığını belirten Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyofizik Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, çalışmanın sonuçlarına göre anne gebe sıçanlar ve doğan yavrularının bir yıldan daha fazla bir süre içinde 900, 1800 ve 2450 MHz elektromanyetik radyasyona maruz kaldığını belirtilmiştir.

Bu zaman diliminin sonunda ise yapılan kan analizlerinde, vücutta süt üretimini sağlayan hormon “prolaktin” ile kadınların aylık menstrual döngüden sorumlu olan hormonlarında da belirgin düzeyde azalma ve katılaşma gözlemlendiğini söyleyen Nazıroğlu, “Bununla beraber ayrıca, gelişmekte olan yavruların erişkinliğe kavuşuncaya kadar rahimlerinde yapılan analizlerde stresin ve sinirin arttığı, antioksidan savunma sistemi düzeylerinin ise azaldığı sonucuna varılmıştır” diye açıklama yaptı.

BEBEKLERDE RİSK ALTINDA GÖRÜNÜYOR

Ayrıca açıklamalarına devam eden Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyofizik Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, cep telefonu, tablet ve kablosuz internet frekanslarına maruz kalan  bu sıçan yavrularının da üreme fonksiyonlarının büyük bir bölümü risk altında olduğunun tespit edildiği söyledi.

Ayrıca araştırmaya bağlı olarak radyasyondan kaçınmak için kablosuz internet, cep telefonları ve tabletlerden ihtiyaç dışında kullanılmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?