Kamuya 100 bin memur alınacak

Kamuya 100 bin memur alınacak

Kamuya 100 bin memur alınacak. Genelkurmay Başkanlığı’ndan tutun Emniyet’e kadar, TÜBİTAK’tan tutun TİB’e kadar devletin stratejik kurumlarına sızarak, bilişim hafızasını ele geçiren 20 bine yakın çalışan FETÖ operasyonlarında görevden alınmıştır. Görevlerinden uzaklaştırılan bu personeller yerine alımı için kurumlar ilan çıkmaya hazırlanırken, toplamda alınacak personelin 100 bini bulması bekleniyor.

Bu açığı kapatmak için çalışma yapan Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, bütün kamu kurumlarının bilgi-işlem dairelerini yenilerken, kamuya 100 bine yakın bilişim personeli alınmasına da karar verdi.

6 yılda 300 bin personel alınacak

Sabah Gazetesinde yayınlanan habere göre, Milli Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, Sosyal Güvenlik kurumu gibi kritik kurumlar bilişim uzmanı almak için ilana çıkıyorlar. Bilişim uzmanlarına yaklaşık olarak 8 bin lira ücret veriliyor. Hükümet, bilgi teknolojileri üzerinden sağlanan her türlü hizmet, işlem ve bilgi ile bunların sunumunda kullanılan sistemlerin güvenliğini ve mahremiyetinin sağlanması için 6 yıllık periyod içinde 300 bin bilişim personeli almayı planlıyor. Bilişim personelinin yetiştirilmesi için Türkiye İş Kurumu da destek verecek.

Özel Harekat hazırlık makalemizi okumak için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?