Kamuya 60 bin atama yapılacak

Kamuya 60 bin atama yapılacak

Kamuya 60 bin atama yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı son açıklamalara göre kamuya alınacak 60 bin sözleşmeli personelin detaylarını açıkladı. İşte o detaylar…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık ve bağlı kuruluşların 2016 yılının değerlendirildiği toplantıda çalışma ve ekonomi muhabirleri ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuya alınacak olan 60 bin sözleşmeli personelin bakanlıklara göre dağılımını açıkladı.

Yarısı MEB’te

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 60 bin sözleşmeli personel alımının yarısının Milli Eğitim Bakanlığı’na ayrıldığını, MEB’e alımların sadece sözleşmeli değil kadrolu olarak da yapılacağını ifade etti.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 60 bin sözleşmeli personel alımında, geriye kalan kadroların ise İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na sözleşmeli personel alımında kullanılacağı ifadelerine yer verdi.

İlerleyen günler de konu ile ilgili olarak daha detaylı bilgilerin geleceğini açıklayan Bakan Mehmet Müezzinoğlu önümüzdeki aylarda da kamudan ihraç edilenlerin yerlerine alımların hızlı bir şekilde gerçekleşeceğinin altını çizerek bu 60 bin kadro dışında da alımların olacağını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?