Kızıl saç kimlere yakışır?

Kızıl saç kimlere yakışır?

Kızıl saç kimlere yakışır? Doğru saç renginden geçiş yapıldığında ve doğru kızıl renk tonu seçildiğinde kızıl saç herkese yakışmaktadır. Ancak saç rengini çok doğru seçilmesi gerekmektedir. Kimi kızıllar vardır ki içerisinde sarı pigmentler bulunur. Bu tip kızıllar daha çok içinde sonbahar veya ilkbahar  kadını dediğimiz yüzünde çilleri olan tiplerde daha güzel ve hoş duracaktır. Bunlar doğal kızıllar olarak adlandırılır.

İrlanda kızılı dediğimiz kızıllar da bu kategoriye girmektedir. Yazın güneşten saçlarınız açıldığında, kızıl renge göre açılan hanımlar olarak biliniyorsanız; bakır tonlarda, içinde sarı bulunan kızıl renkleri tercih etmeniz gerekir. Kış yada yaz insanı dediğimiz, saçlarında mavi tonların yakıştığı hanımlar ise; daha çok mor renge çalan kızılları, canlı kızıl renk tonlarını kullanmalıdır. Nedenine gelecek olursak eğer saç rengi içinde bulunan mavi pigmentler o morluğu verecektir. Ten renkleri ile de çok güzel bir uyum yakalayacaktır.

Kızıl saç kimlere yakışır?

Dolayısı ile kızıl saçın yakışması için doğru renkte kızılın seçilmesi gerekmektedir. Ten rengimize göre sıcak kızıllar ve soğuk kızıllar, hangisi tenimize daha çok yakışacaksa, kuaförümüzden buna göre destek almamız gerekir.

Saçlarımızı kızıla boyatma kararı aldığımızda bu  kararın doğruluğundan emin olmanız gerekecektir. Kızıl saç rengi, dönüşü çok kolay olan bir renk değildir.

Karar verirken mutlaka uzman bir kuaföre danışmanız gerekebilir. Saçlarımız güneşten açıldığında kızıla doğru, bakır tonlarına doğru gidiyor ise, bize bakır tonlar daha yakışacaktır. Eğer saçlarımızda çok fazla açılma olmuyor yada çok açık beyaza doğru gidiyorsa eğer mora giden kızılları kullanmanız gereklidir.

Açık renkleri kızıla çevirirken mutlaka pigmentasyon yaptırmanız gerekmektedir. Saç ne kadar açıksa, içindeki kırmızı pigment o kadar az demektir. Saçı koyulturken de saça rengini veren kırmızı pigment olduğu için, saçtaki kırmızı pigmentlerin iyice yerleşmesi için pigmentasyon yapmak gerekmektedir. Pigmentasyon işlemi ise; su ile karıştırılan boya saçta bekletilir ve sonra üzerine normal boya sürülür.  Bu şekilde kızıl boyanın kalıcılığı sağlanır. Saçımızda eğer boya yoksa eğer, saçımız kendi küllü bir tonda ise, küllü renklerde bakır tonların tutması daha zor olacaktır. Ama morumsu kızılların tutması daha kolay olacaktır.

Evlenince neden kilo alınır? Detaylar için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?