Kusursuz selfie için bunları yapmalısınız

Kusursuz selfie için bunları yapmalısınız

Kusursuz selfie için bunları yapmalısınız. Son zamanlarda özellikle de  sosyal medya ile beraber hepimiz kendi çapımızda profesyonel fotoğrafçılar olmuş durumdayız. Peki, en iyisini nasıl yaparız, asıl önemlisi soru bu..!

Herkes kendine göre fotoğraflar çekip sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. Kimi bu işte oldukça iyiyken kimisi ise daha kendini geliştirme aşamasında oluyor. Yaşadığın her anı fotoğraflama ve paylaşma furyası öyle bir hale gelmiş durumda ki selfie çubukları ile kendi öz çekimimizi yapıyoruz artık kimselere gerek kalmadan. Ancak öyle yerleri ve sayfaları takip ediyoruz ki çoğumuz gördüğümüz kusursuz fotoğraflar karşısında şaşırıp kalıyoruz ve hatta bazen kıskanıyoruz bile. Neden ben böyle fotoğraflar çekemiyorum, ne yapmam ve nasıl yapmam lazım diye…

Kusursuz selfie için bunları yapmalısınız

İşte kusursuz selfieler ve fotoğraflar çekmenin ipuçları;

  • Telefonlarınızın fotoğraf ayarlarını fotoğrafı çekmeden önce yapmanız size hem vakit kazandıracaktır hem de kusursuzluğa az filtre kullanarak ulaşmanızı sağlayacak bir girişimdir. Bu vesile ile daha doğal ve güzel fotoğraflara sahip olabilirsiniz.
  • Çekmek istediğiniz her ne ise kameranızı açtığınızda görüntüyü netleştirmek ve bulanık çıkmasını engellemek adına çekmek istediğiniz şeyin üzerine gelip parmağınızla dokunursanız o zaman telefonunuzun kamerası daha net ve güzel bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
  • Eğer karanlık bir yerde herhangi bir şeyi çekmek istiyorsanız bir başka telefonun flaş ışığından yararlanarak profesyonel bir ışık ayarlaması ile kusursuz ve aydınlık bir kare çekebilirsiniz
  • Özellikle selfie çekerken açıyı iyi ayarlamak selfie çekenin de kare de güzel çıkmasını sağlar. Kolunuzu hafif yukarı doğru kaldırıp telefonunuzun açısını çekmek istediğiniz kareye göre ayarlamalısınız. Eğer çok fazla gün ışığını var ise gün ışığını telefon kamerasının arkasına almalısınız.
  • Gelişi güzel bir fotoğraf çekmek yerine fotoğraflarınız bir hikaye anlatır gibi olsun. Bir çok detay içerirken derinliği olan fotoğraflar daha çok beğeni alırlar, unutmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?