Limonlu suyun faydaları

Limonlu suyun faydaları

Bu makalemizde limonlu suyun faydalarından bahsedeceğiz sizlere. Limonlu su ilk olarak hücre takviyeleri yapar ayrıca, proteinler başta olmak üzere, B ve C vitaminleri, fosfor, potasyum, şeker, kararsız yağlar ve flavanoidler ile doludur. Limonlu su, sağlam antibakteriyel ile antiviral özelliklere sahip olduğundan dolayı, metabolizmayı canlandıran ve hızlandıran inanılmaz bir takviye olarak bilinir.

Limonlu suyu viral ile bakteriyel hastalıklara karşı etkili yapan bileşenler ise yapısında bulunan magnezyum, vitaminler, pektin, kalsiyum, bioflavonoidler, limonen ve narenciye özüdür. Limonlu sudan en iyi şekilde faydalanabilmek için sabahları tüketmek gerekmektedir.

Limonlu suyun iyi geldiği 15 hastalık;

Tahriş

Keskinlik, dokulardaki kötüleşmenin temel etmeni olarak bilinir. Limonun yatıştırıcı özellikleri, aşınmayı telafi etmektedir.

Mesane taşları

Mesane taşlarından çekilen eziyet, yemek ile birlikte limonlu su içilerek ciddi şekilde azaltılabilir.

Lenf sistemi

Limonlu su, direnç sistemimiz ile iş birliği içerisinde olan lenf sisteminin kapasitesini arttırmaktadır.

Girip ve soğuk algınlığı

Limonlu suyun yapısında bulunan yüksek oranda C vitamini ile kazandığı sayısız anti bakteriyel ve antiviral özellikler, grip ve soğuk algınlığı için kesin bir çözüm olmasını sağlamaktadır.

 

Böbrek taşları

Limon, yapısındaki potasyum sayesinde, idrarınızda bulunan sitratı orta derecede artırarak, oksalatların düzenli kalmalarına yardımcı olmaktadır.

Gastroözofageal reflü hastalığı

Limon suyu, anti asit ilaçların yerine geçebilmektedir.

Kilo verme

Limonun yapısında bulunmuş olan pektin, yemek yeme arzusunu engelleyerek gün içerisinde açlık hissine daha az kapılmanızı sağlamaktadır.

Kolit

Kolit maddesi, vücut içerisindeki aşındırıcı maddelerin dengesizliğinden kaynaklanmaktadır ayrıca limonlu su, pH seviyenizi düzenlemektedir.

 

Alkol isteği

Dışarı çıktığınız zaman mutlaka limonlu su için ve alkol isteğinizi kontrol altında tutunuz.

Fibromiyalji

Fibromiyalji kaynaklı eziyetler de limonlu su ile kolaylık ile rahatlatılabilmektedir. Daha iyi sonuçlar için ise beraberinde yoga yapmalısınız.

Gıda kaynaklı olan hastalıklar

Limonlu su, gıda kaynaklı olan hastalıkları etkisizleştirir.

Eklem ağrıları ile şişkinlikler

Limonlu su, eklemlerde bulunan ürik aşındırıcılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Eklem ağrıları olan insanlar, limonlu sudan etkili bir şekilde de faydalanabilirler.

 

Kas ağrıları

Yoğun bir egzersizden hemen sonra limonlu su içerek, kas ağrılarınızın ciddi şekilde hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Tırnak sağlığı

Limonlu su, hem tırnaklarınızı güçlendirerek, hem de tırnaklar üzerinde ara sıra oluşan beyaz noktaların yok olmasına büyük bir ölçüde yardımcı olmaktadır.

Cilt iltihaplanması

Sabahları limonlu su içmek ise, vücudunuzun asit sıcaklığını ve dengesini idare ederek akne patlamalarının başlamasını engellemektedir.

Göründüğü gibi limonlu suyun gerçekten çok faydası bulunmaktadır. Uzmanların da her zaman önerdiği bir durum vardır; uzmanlar ilaçlardan önce doğal yollardan kendinize fayda sağlamaya çalışın ilaçları en son çözüm olarak görün. Çünkü ilaçlar faydalı olarak görünüyor fakat istediğimiz rahatlığı sağlıyor ancak vücudumuza farklı bir şekilde zarar da veriyor. O yüzden öncelikle bu tarz doğal yollardan tedavi yollarını bulmanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?