Mercedes özel AMG GT C modelini tanıttı

Mercedes özel AMG GT C modelini tanıttı

Mercedes özel AMG GT C modelini tanıttı

Mercedes özel AMG GT C modelini tanıttı…  Mercedes-Benz 2017 Detroit Otomobil Fuarı’nda AMG’nin 50. yıl dönümü için geliştirilmiş olan AMG GT C Edition 50 modelini tanıttı.

Mercedes-BenzRoadster modeli AMG GT‘yi geliştirdi ve yeni GT C modelini duyurdu. Mercedes, GT C modelini, yarım asrı devirmiş performans sınıfı olan AMG için özel olarak üretti gelen bilgiler arasında. AMG‘nin 50. yıl dönümü için hazırlanan GT C, diğer modellere göre çok daha hızlı ve performansı ile fazlası ile üst düzey bir sürüş keyfi yaşatmaktadır.

Özel olarak hazırlanan AMG GT C‘de, 550 bg‘lik güç ve 680 Nm Tork üreten 4.0 litrelik V8 bir motor bulunmaktadır. Ayrıca otomobil 0-100 km/s ivmelenmesini sadece 3.5 sn‘de tamamlıyor ve maksimum 317 km/s hıza ulaşabiliyor. Sınırlı sayıda üretilmesi beklenen otomobilden firma tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

AMG GT C modeli GT model ile aynı şasi üzerine dizayn edilmiştir. GT modelinde elektronik olarak kontrol edilen diferansiyel de GT C ile birlikte gelmektedir. 7 ileri şanzımana sahip olan GT C’de ayrıca standart sürüş modlarına ek olarak yarış modu da bulunmaktadır.

Yarış modunda daha yüksek devirlerde vites değiştiren otomobilin gaz ve direksiyon tepkimeleri değişmektedir. Böylece otomobili daha net bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?