Nakliyat firmanız eşyalarınızı sigortalıyor mu?

Nakliyat firmanız eşyalarınızı sigortalıyor mu?

Nakliyat firmanız eşyalarınızı sigortalıyor mu? Hizmet sektörleri arasında ülke çapında Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) bakımından %10’luk bir paya sahip olan nakliyat faaliyetleri benzer sektörlerde yer alan firmalarla ortak gerçekleştirdikleri yatırımlar ile kullanıcılara en iyi taşınma deneyimini vermeye çalışıyor. Müşterilerin ihtiyaçlarının artması, farklı taleplerin oluşması ve rekabetin üst düzey seviyede olması özellikle evden eve nakliyat hizmeti veren firmaların ek servisler sunmasına olanak sağlıyor.

Son yıllarda müşterilerin en çok talepte bulunduğu ek hizmetler arasında ise taşıma boyunca eşyaların sigortalanması gelmektedir, geçmiş dönmelerde yaşanan olumsuzluklar ve müşteri mağduriyetlerinden dolayı oluşan bu ihtiyaç yüzünden artık bir çok firma sigortalı taşıma hizmetini standart hale getirmeye başladı. Özellikle büyük şehirlerde talebin oldukça yüksek olması nakliye firmalarının, profesyonel ve deneyimli sigorta şirketleri ile ortaklaşa iş yapmalarına fırsat oluşturuyor.

Nakliyat firmalarının sunduğu servislerin çoğalması (depolama, kiralama) eşyaların sigortalanmasını zaruri hale getirirken bu aşamada iş birliği yapılan sigorta şirketinin verdiği hizmetlerde oldukça önemli bir rol oynuyor. Müşteri açısından baktığımızda taşıma boyunca eşyaların sigortalanması oldukça olumlu bir adım olarak görülmekte ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu sigortanın kapsamıdır.

Taşınma hizmeti veren firmaların ilgili birimleri sizi bu konuda aydınlatmalı ve hangi koşullarda eşyalarınızın sigorta kapsamı içinde olduğunu belirtmesi gerekiyor. Şehir içindeki evden eve nakliyat işlemlerinde kara yolları ağırlıklı olarak kullanıyor bunu baz alınarak düzenlenmesi gereken sigorta poliçesi ihtiyaçların gerçek anlamda karşılanması için esnek bir yapıya sahip olması gerekiyor.

hizmet talepleri - güven-taş
Yukarıda yer alan verilere bakıldığında taşınma hizmeti alan müşterilerin en çok “sigortalı taşım” servisini talep ettiklerini ardından ise asansörlü taşımacılığın talep oluşturduğunu görebiliyoruz.*
Belirtilen grafik kaynağı https://www.guven-tas.com/izmir-evden-eve-nakliyat-hizmetlerimiz adresinden temin edilmiştir.

“Talebin Temelini Eşyaların Zarar Görmemesi oluşturuyor”

Müşterilerin sigortalı taşımacılığı bu denli çok istemesinin temel nedeni aslında oldukça mantıklı. Taşınma sırasında yada eşyaların eve yerleştirilmesi sırasında oluşan maddi hasarlar kötü bir kullanıcı deneyimi oluşturacağı için tüm evden eve nakliyat firmalarının da bu sistemi kendi hizmetlerinde hayata geçirmeleri gerekiyor. Unutmamalıyız ki özellikle pahalı ve değerli eşyaları zarar gören bir müşteri bir daha asla sizin firmanızı tercih etmez ve firmanız hakkında olumlu referansta bulunmaz.

‘Taşınma İhtiyacı Olanlara Tavsiyeler’

Önceliğiniz her zaman kurumsal firmalardan yana olsun, bu tarz firmalar size profesyonel çözümler sunarken oluşabilecek her hangi bir sorunda muhatap olabileceğiniz yetkililere sahiptir. Ayrıca kurumsal firmalar kendilerini sürekli yenileyerek en son teknolojik alt yapıya sahiptir buda size kaliteli taşınma deneyimi yaşatır.

Nakliyat fiyatını detaylı ekspertiz analizi yapmadan veren firmalardan uzak durun. Size önce cazip teklifler sunup bir miktar kaparo aldıktan sonra evdeki eşya sayısını ve yol uzunluğunu bahane ederek ek ücretler talep edilebilir. Bu yüzden ilk madde de belirttiğimiz gibi kurumsal firmaların belirlediği rakamlar doğrultusunda hareket edin.

Firmaların sunduğu ek hizmetleri ve detaylarını iyice öğrenin. Tabloda görüldüğü gibi evden eve nakliyat ihtiyacı olan bireysel müşteriler en çok sigortalı taşınmayı tercih ederken en az talep eşyaların monte edilmesidir. Profesyonellik gerektiren ve alanlarında usta olmuş kişilerin yapması gereken monte işlemleri için nakliyat firmalarının bu alanda hizmet verip vermediğini öğrenmelisiniz. Son olarak şunu belirtmekte fayda var Nakliyat Firmanız Eşyalarınızı Sigortalıyor Mu? başlıklı yazımızda yer alan sigortalı evden eve nakliyat hizmeti yasal bir zorunluluk olmayıp firmaların kendi inisiyatifine kalmış bir ek servistir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?