Necati Şaşmaz ifade verdi

Necati Şaşmaz ifade verdi

Kurtlar vadisi pusu dizinin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz 15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre  bir önce “Kurtlar Vadisi Darbe” markası ve domaini için patent başvuruşu yapmış olan Pana Film hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ünlü oyuncu Necati Saşmaz, ifade vermek için İstanbul Adliyesi’ne çağrıldı.

Soruşturma başlamıştı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da gerçekleştirmiş olduğu darbe kalkışması öncesinde “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için patent başvurusu yapmış olan Pana Film hakkında, Türk Patent Enstitüsü’nün şikayeti üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Necati Şaşmaz savcıya ifade vermek için çağrıldı

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülmüş olan soruşturma kapsamında bugün öğlenden hemen sonra İstanbul Adalet Sarayı’na gelen ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, savcıya ifade vermek için Adliye’nin 7. katında bulunan odasına çıktı.

15 Temmuz’dan 2 ay önce alındı

Pana Film yönetimi adına Ali Çavuşoğlu, 24 Mayıs’ta Türk Patent Enstitüsü’ne şahsen başvuruda bulunarak “Kurtlar Vadisi Darbe” ibaresini markalaştırmak için başvuruda bulunmuştu. Bu başvurunun incelendiği sırada 15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 241 şehit verdiğimiz darbe kalkışması meydana gelmişti, TPE de bu gelişme üzerine başvuruyu reddetmekle kalmamış hemen savcılığa ihbarda bulunmuştu. Enstitü Başkanı olan Prof. Habip Asan tarafından dire savcılığa gönderilen ihbar yazısında, “Bilindiği üzere ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi Fettullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından demokratik düzene ve anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırma girişiminde bulunulmuştur. Kurtlar Vadisi Darbe isimli ve ibareli marka başvurusu anılan darbe teşebbüsünden önce gerçekleşmiş olduğundan konunun suç oluşturabileceği şüphesi ile tarafınıza bildirilmesi uygun görülmüştür” ifadeleri yer almıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?