Note 7’ye bir şokta Kanada’dan

Note 7’ye bir şokta Kanada’dan

Samsung Galaxy Note 7’ye bir şokta Kanada’dan.. Kanada Ulaştırma Bakanlığı, güç ünitelerinin ısınması ve sonra patlaması sorununun henüz çözülememesi nedeni ile Samsung’un Galaxy Note 7 model telefonunu kargo dahil tüm ticari uçuşlarda kesinlikle yasaklama kararı aldı. Ayrıca yolcuların söz konusu telefon modelini üstlerin de yada bagajlarında bulunduramayacağını da açıkladı.

Cezai işlem uygulanacak

Açıklamada şunlarada yer verildi, Galaxy Note 7’yi yanında, valizinde veya kargosunda bulundurup ve beyan etmeyenlere de ayrıca cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.

Uçuş güvenliğini riske atıyor

Bakanlığın kararının ardından Kanada Hava yollarından (Air Canada) yapılan açıklamada göre, söz konusu telefon modelinin uçuş güvenliğini çok yüksek derecede riske attığı ve uçaklara alınmayacağını duyuruldu.

Bilindiği gibi Samsung Note 7 cihazlarında patlamalar ile gündemi bir hayli meşgul eden Samsung Galaxy Note 7, neredeyse her gün manşetlere taşınıyordu. Patlamaların yer yer devam ettiğine ilişkin bilgiler gelmiş olsada, bunların artık şirketi karalama amaçlı yapılan eylemler olduğu da düşünülmeye başlanmıştı. Ayrıca bir diğer yandan Samsung, artık Note 7’de işi şansa bırakmak istemiyor; en azından bir Reddit kullanıcısının iddiası bu yöndeydi.

İddialara göre, Note 7 sahiplerine değişim programına katılmaları için ısrarlı bir şekilde bilgilendirme yapan Samsung, yine de bundan habersiz yada telefonlarını bilerek değiştirmeyenlere özel çözüm üretecek gibi görünüyor. Telefonlarını 30 Eylül’e kadar değişim programına sokamayanlara “uzaktan erişecek” olan Samsung, telefonları güvenlik sebebi ile uzaktan bloke edecek gibi görünüyor.

Fakat Samsung, şimdilik bu iddianın gerçeği yansıtmadığını söylemek ile yetiniyor sadece. Fakat yalanlamaya rağmen, ortalıkta patlama riski taşıyan telefonların dolaşmaması adına Samsung’un böyle bir yönteme başvurması hiç de fena olmaz gibi görünüyor. Çünkü gerçekten Samsung bu büyük hata ile piyasada bayağı bir kendini düşürdü. Note 7 cihaz ile ilgili olarak nasıl bir plan yapıldığı da henüz belli değil. İlerleyen günlerde konu ile ilgili daha detaylı bilgiler geleceği kesin o zaman da haberleri sizlerle paylaşmış olacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?