Özel Harekat Ankara mülakat tecrübesi

Özel Harekat Ankara mülakat tecrübesi

Özel Harekat Ankara mülakat tecrübesi.. Ankara gölbaşı sabah 8:00  1. komisyon da girdim. Birincisi sınav saatinizden cok cok erken gitmenize gerek yok gereksiz. Akademiden içeri girerken kimliğinize ve sınav giriş belgelerinize bakılıyor içeri geçiyorsunuz.

Sonra cafeterya ya giriyosunuz bi 10 dakika orda bekledikten sonra dışarı çıkıp yoklama yapılıyor. Yoklamanız bittikten sonra polis eşliğinde boş bir spor salonuna götürülüyosunuz. Tribünlere oturuyosunuz bir polisimiz sizlere zarf ve dosya dağıtıyor evraklarda eksik ya da yanlış doldurulan yerleri düzeltiyosunuz.

Biyometrik fotoların arkasına isminizi ve tc numaranızı yazıyosunuz ardından 10 arlı şekilde müracata alınıyosunuz buradan bilgisayara girişleriniz yapılıyor. Ardından tekrar bir yoklama yapılıyor ve yine polis eşliğinde salona götürülüyorsunuz soyunma odalarında sadece altınızda şort veya boxer fark etmez komple çıkarıyosunuz sağlık komisyonuna giriyosunuz.

İlk olarak boy kilo hesaplanıyor salona girdiğinizde komisyonun söylediği şu oldu dövmesi olanlar gidebilir hiç taviz yok artı şu uyarıyıda yapıyor vücudunuzda ki izleri fontotenle kapattıysanız hiç uğraştırmayın çıkabilirsiniz diyo gönderiyor.

Kilon hesaplandıktan sonra fiş veriyor o fişe adını soyadını ve imzanı atıyosun ardından komisyonun karşısına geçiyosun sırayla alıyolar sadece kollarımıza bacaklarımıza baktılar dişlere bakmadılar sonra emniyet müdürleri renk körlüğü testi yapıyorlar geçersen spora geçiyosun.

Spora gidiyosunuz bir müddet salon kapısının önünde duruyosunuz içeri girdiğinizde emin olun hiçbirşey normal merdiven altı salonlarda ki gibi sıradan değil herşey profösyonel. Özel harekatçılar ve emniyet müdürleri bekliyor sizi içerde kimlikleri veriyosunuz sıranız gelince komisyonun karşısına geçiyosunuz kendinizi tanıtıp memleketinizi söylüyorsunuz onlar size ne iş yapıyorsun gibi klasik sorular sorucaklar bunlar bittikten sonra kameranın karşısında aynı şekilde kendinizi tanıtıp bismillah deyip başlıyosun çık komutuyla çıkıp başla ile başlıyorsunuz çık komutu ile başla komutu arasında bekle yapmıyo hemen başla diyo iyi odaklanın.

GELELİM UYARILARA .. salon parke değil gölbaşındaki değil di halı saha o yüzden kayma problemi yaşamazsınız paralel bar kaygan çoğu kişi denge sağlayamadı ve düştü dikkat edin. denge tahtası hafif yalpalıyor dengeniz bozulabilir. Onun haricinde çıplak ayak ile koşabilirsiniz hiçbirşey göründüğü gibi değil arkadaşlar yıllarını spora adamış insanlar vardı yapılı kondisyonlu onlar bile 49 ile son anda geçtiler hepinizin hakkında hayırlısı olsun herkese BAŞARILAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?