Özel Harekat mülakat tecrübesi

Özel Harekat mülakat tecrübesi

Özel Harekat mülakat tecrübesi. Sabah saat 08:00’de girdim ve tam dedikleri saate içeri alımlar başlıyor.
İlk olarak içeri girmeden aranıyorsunuz, bozuk para ve telefon alınmıyor. Oraya emanet bırakıp çıkışta alabiliyorsunuz (Paralar hariç.)

İçeri girdikten sonra sizi salona alıyorlar ve dosya ile bir zarf veriyorlar öncelikle hiç bir şey yapmıyorsunuz. Çıkacak olan polis neleri yapacağınızı size tek tek anlatıyor ve çok basit sürekli soru soran arkadaşlar için açıklıyorum.

Dosya ve almış olduğunuz zarf ile birlikte size anlatılan sıraya göre belgelerinizi dosyanıza diziyorsunuz ve dosyanın ön kısmını dolduruyorsunuz. ( Siyasi parti üyelik kısmını doldurmayın, boş bırakılmanız isteniyor ve dolduran arkadaşlar üstünü çizip imza atıyor. )

Sonrasında sıra ile onay için ve evrak eksikleri için alıyorlar. İlk olarak dosya kontrolü evrakların tamamının kontrolü yapılıyor ve delindikten sonra dosya ya takıp bir arkada ki kontrole geçiyorsunuz.
Onlarda kontrolü tamamladıktan sonra size sıra numarası veriyorlar ve dosyanın üstüne bu numarayı yazıyorlar. Sonrasında 3. bir kontrole giriyorsunuz ve buraya dosyanızı bırakıp tekrar oturmaya giriyorsunuz. O arada bilgileriniz bilgisayar ortamında işleniyor.

Buda bitince dosyalarınızı almaya bir polis arkadaş daha geliyor ve 15-20 kişilik gruplar halinde isminizi okuyorlar ve okudukları şekilde sıralanıp gidiyorsunuz. İlk gittiğiniz yerde soyunuyorsunuz ve boy kilo, dişler, çizik ve dövmeye bakan bir komisyona geliyorsunuz. İlk önce boy kilo endeksiniz ölçülüyor ve size bir fiş veriyorlar. Üstüne isim soy isim tarih yazıp geldiğiniz grup ile sıraya giriyorsunuz. Genel olarak burada eleme oluyor benim grubumda da oldu. Boy ve kilo endeksinden oldu. Burada faça, dövme, belirgin izlere bakıyorlar, topuklarda ve parmak uçlarında yürütüyorlar. Ve renk körlüğü için kağıdın üstünde yazan rakamları okumanızı istiyorlar.
Bu adımları da atlattıktan sonra spora geçebilirsiniz deniliyor ve spor için giyinmeniz isteniyor.

Burada da belli bir sayıya ulaşıldıktan sonra aşağı komisyonun olduğu yerdeki spor salonunun soyunma odasına götürülüp çantalar ve kıyafetler bıraktırılıp kimliğiniz ile tribüne alınıyorsunuz ve sıranızın gelmesini bekliyorsunuz.
Sıranız geldiğinde sizi çağırıyorlar ve kimliğinizi istiyorlar kesinlikle burada heyecan yapmayın ve sakin olun.

Her şeyi ve herkesi unutun. Kimliği verip paralel bara alıyorlar sizi ve sesli bir şekilde isim soy isim söyledikten sonra bara çıkıp başlaya bilirsin komutu veriliyor. ( Başıma geldi dikkat edin süre kesinlikle sıfırlandığını görün, ben çıktım unutulmuştu tekrar çıkmak zorunda kaldım)

Parkuru hepimiz biliyoruz ve spor salonuna göre değişiklik göstere bilir. Bursa’da girecek arkadaşlar benim girdiğim yerde ayakkabılarım kaymadı ve bir sıkıntı yaşamadım. 46 Saniye ile geçtim ve tamamladım sorusu olan arkadaşlar konu altından yazabilirler cevaplarım.

Ön sağlıkta: Dişlere pek fazla bakmıyorlar ama en çok eleme burada oluyor haberiniz olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Hocam iyi aksamlar öncelikle tesekkur ederim verdigin bilgiler için ben üniverste okuyrum şuan diploma aslı gereklimi yoksa e devletten cıkarttıgımız barkodlu mezun belgesi yeterlimi gördünüzmü veya duydunuzmu böyle problemi olan arkadaslardan yardımcı olursan sevinir allaha enanet.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?