Özel Harekat Mülakat Tecrübesi

Özel Harekat Mülakat Tecrübesi

Özel Harekat mülakat tecrübesi.. Öncelikle sizi dışarıda bekletiyorlar daha sonra yoklama alınıyor ve hemen ardından gruplar halinde sizi sıralıyorlar yoklama sırasına göre bu yoklama sırasında isminiz okunduğu zaman lütfen gür bir ses ile cevap veriniz.

Daha sonra bu gruplar 20-25 kişilik halinde içeri alınıyor ve  belgelerini işleme almaları ve kontrol aşamasına geçiliyor burada da çok bekliyorsunuz ve sırası ile sizleri çağırıyorlar bu sırada uyarılarda yapılıyor biometrik resimlerin arkasında ad soyad ve TC numaranızı mutlaka yazınız.

Daha sonra sıranız gelince görevli polis memurunun yanına gidip evrakları veriyorsunuz ve oda sırası ile dosyaya koyuyor ve imzalıyor daha sonra farklı bir yerdeki memura gidiyorsunuz oda bir kaç imza ve kontrol ediyor sonra yine farklı bir memura gidiyorsunuz ve oda 2 evrak ekleyip dosyanızı farklı bir memura veriyor ve sizde sağlık için sıraya giriyorsunuz 7-8 kişi olduğunuz zaman sizleri sağlık komisyonun olduğu yere götürüyorlar orada soyunma odaları var ve elbiselerinizin hepsini çıkarıyorsunuz sadece iç çamaşırı kalıyor o şekilde biraz bekleyip sıranız gelince 7-8 kişi aynı anda komisyon karşısına çıkıyor. Sağlık komisyonunda doktor 2. sınıf emniyet müdürü 3. sınıf emniyet müdürü ve bir polis memuru bulunuyor.

Doktor size bir kaç soru soruyor kendini tanıt nerelisin baban ne iş yapar gibi. Vücudunuzda bir iz varsa soruyorlar bu nasıl nerede oldu diye kesinlikle yalan söylemeyin doğruları söyleyin sonuçta karşınızdaki uzman. Yalan söyleyip söylemediğinizi hemen anlıyor.

Bu aşamayı da geçtikten sonra spor kıyafetini giyiyorsunuz illa şort şart değil nasıl rahat hareket edeceksen o şekilde giyinebilirsiniz. Biraz bekledikten hemen sonra sağlık mülakatını geçen kişilerin dosyalarını görevli bir memur alıp sizde onu takip ediyorsunuz. Spor parkuruna gittiğiniz zaman biraz bekliyorsunuz sıranızın gelmesini orada size hareketlerin nasıl yapıldığını gösteren ekran bulunuyor.

Sıranız geldiği zaman ise sizi çağırıyorlar ve parkur yerine çıktığınız zaman önce kendinizi tanıtıyorsunuz. Size bir uyarı önce spor zeminini kontrol edin eğer ayakkabınız kayıyor ise çıkarın hemen çıplak ayakla başlayın. Sonra çık komutu ile çıkıyorsunuz arkadan zaten müdür bağırıyor hadi oğlum yaparsın aslansın filan gaz veriyor. Şu saniyede bu saniyede bitiririm diye düşünmeyin siz parkuru hızlı bir şekilde bitirmeyi planlayın çünkü 53 saniyeden altını yapanını görmedik. Parkurdaki etapları mutlaka yapmaya çalışın yapmadığınız bir etap yüzünden elenirsiniz en azından yapmaya gayret gösterin mutlaka yapacaksınız diye bir kural yok.

Not: Orada bulunan bazı polisler yada emniyet müdürleri çok sert olabiliyor size sert cevaplar verebiliyor bu durumda sakin olun bazıları sizin moralinizi bozmak istiyor. Çünkü onlarda biliyor özel harekat eğitimine gittiğiniz zaman bol bol size bağıranları göreceksiniz 🙂

Saygılı olun öyle kabadayı gibi durmayın yürürken elleri iyice açıp dayı gibi yürümeyin bir laf söylerler orada herkesin içinde rezil olursunuz. Zaten 1. ve 2. emniyet müdürleri sürekli adayların içlerinde dolaşıp laf söylüyor sakin olun.

Şimdiden herkese başarılar umarım gerçekten hak eden kazanır..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?