Plandid nedir?

Plandid nedir?

Plandid nedir? Gün geçmesin ki Instagram yeni bir moda başlatmasın. Facebook tarafından satın alındığından bu zamana kadar büyüme hızını kaybetmeden arttıran Instagram’da şimdi yeni bir moda başlamış durumda.

Plandid fotoğraf adı verilen bu moda hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da başlayan plandid akımı ülkemize de gelmiş durumda. Peki plandid nedir? Plandid fotoğraf çekmek nasıl olur…

Plandid nedir?

Instagram’da plandid fotoğraf çılgınlığı başladı. Daha çok kadınlar tarafından çok tercih ediliyor gibi gözükse de plandid fotoğraf çeken erkeklerin sayısı da bir hayli fazla gibi görünüyor.

Plandid fotoğraf incelikleri adı altında şimdiden yüzlerce içerik bulunmaktadır. Plandid nedir, plandid fotoğraf çekmenin sırları gibi başlıklar üretiliyor ve Instagram takipçileri bu bilgileri okuyarak plandid çekiminin inceliklerini öğreniyor.

Ülkemizdeki habersiz çekim olarak adlandırılan, “haberim yokmuş gibi çek” cümlesi ile bildiğimiz plandid, aslında oldukça basit bir mantığa sahiptir. Verdiğiniz pozda yürürken uzak bir noktaya yada yere bakarak fotoğrafınızı daha doğal bir hale getirmenizi sağlayan bu akım büyük bir hızla yayıldı.

Kylie Jenner tarafından paylaşılan bir fotoğraf ile popülaritesini daha da hızlandıran plandid akımı bu sene Instagram’da bolca karşımıza çıkacağa benziyor.

Aslına bakarsanız bu bizde hiçte yeni gibi olmayan bir moda. Çünkü resim çekerken hep haberim yokmuş gibi çek cümlesini söylemekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?