Saçları nasıl yıkamak gerekiyor?

Saçları nasıl yıkamak gerekiyor?

Bu makalemiz de ise Saçları nasıl yıkamak gerekiyor? Sorusunun cevabını vereceğiz siz değerleri dostlarımıza. Öncelikle saçınıza şampuan uygulamadan önce saçlarınızın kesinlikle tamamı ile ıslak olduğundan emin olmalısınız. Şampuanı hemen direkt saçınıza dökmek yerine öncelik ile elinize alın sonra saçınıza uygulayın bu daha yararlı olacaktır. Saçınızı köpürtme/ovalama işleminin 30 saniyeden uzun sürmemesine dikkat etmelisiniz. Bu adımları izlediğinizde taktirde saçlarınızdaki ekstradan meydana gelen kırılmaları önlemiş olacaksınız.

Saç yıkarken dikkat edilecek diğer bir başka konu ise doğru saç bakımı için saçlarınızı şampuanladıktan daha sonra iyice duruladığınızdan emin olmanız gerekecektir.  Eğer saçlarınızı iyi durulamaz ve köpükleri iyice yıkamazsanız saçınızda kalan şampuan ve saç kremi kalıntıları saçlarınızın donuk görünmesine neden olacaktır. Saçlarınızı iyice duruladığınız da ise mat yerine parlak saçlara sahip olacaksınız.

Bir diğer önerimiz ise ıslak saçlarınızı fırça ile taramaktan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir. Bunun yerine geniş dişli taraklar kullanmanızda yarar var. Saç fırçaları saçlarınızın kırılmasına ve koparak dökülmesine neden olurlar. Islak saçlarınızı öncelik ile bir havlu ile nazik bir şekilde kurulayın daha sonra geniş dişli tarak yardımı ile yine nazikçe tarayınız. Mümkün olabildiğince ısı veren aletler yerine kendi halinde kurumaya bırakmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?