Şebnem Bozoklu kimdir?

Şebnem Bozoklu kimdir?

Şebnem Bozoklu kimdir? Gerçek adı Şebnem Bozoklu İzer olan sanatçı, 20 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Ispartalı annesi ise Mısır kökenli Siirtlidir. bir röportajında ise, anneannesinin, annesinin, teyzesinin bir araya geldiklerinde hep Arapça konuştuğunu belirtmiştir. Çift Moda’da tanışmıştır. Şebnem Bozoklu’nun çocukluğu ise, Suadiye’de geçmiştir.

sebnem-bozoklu-kimdir

1996’da Kadıköy Kız Lisesini tamamlayıp hemen ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’ne başlayan Şebnem Bozoklu, 2004’te oradan mezun olmuştur. 2005-2006 yılları arasında Çisenti Tiyatro’da Sanat Dansı ile Mondi’nin yönetmenliğini yaptı.

sebnem-bozoklu-kimdir

Şebnem Bozoklu kimdir? 2006-2007 yılları arasında TRT’nin Hazır Mısınız? yapımında canlı yayın sunuculuğu yapmıştır. Aynı yıllar arasında TRT’nin Elma Kurdu yapımında hem solistlik hem de kukla oynatıcılığı yaptı. Şebnem Bozoklu, Canım Ailem’deki Meliha rolü ile göstermiş olduğu başarıdan ötürü 36. Hürriyet Altın Kelebek’in (2009) En İyi Kadın Komedi Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 32. Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği ödüllerini (2010) En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

sebnem-bozoklu-kimdir

Uğur Yücel, Ezgi Mola ve Şebnem Bozoklu’yu Soğuk isimli filminde bir araya getirdi… Sıkı arkadaşlıkları olan bu ikili daha önce de, yine Uğur Yücel ile beraber, Canım Ailem dizisinde de rol almışlardı. Filmin çekimleri kış aylarında Kars’ta yapıldı ve çok soğuk olmasından yakınmasına rağmen, gördüğü manzaraların çok etkileyici olduğunu belirtti…

Şebnem Bozoklu Oynadığı Diziler, Filmler ve Oyunlar
Ulan İstanbul – Yaren
Galip Derviş – Sevin Sezgin (Konuk Oyuncu)
Cesur Hemşire – Ceyda
Bizim Yenge – Filiz
Canım Ailem – Meliha/Meloş
Derman, – Vildan
Tiyatro Kılçık Ayşegül Hindistan’da
Müjdat Gezen Tiyatrosu, Hamlet
Müjdat Gezen Tiyatrosu, Böylesi Bir Aşk
Emret Komutanım
Selena (Bakıcı Ceylan)
Çisenti Sanat, Alaaddin’in Sihirli Lambası
Çisenti Sanat, Dikkatli Çocuk
Vesaire Vesaire (film)
Öğleden Sonra (film)
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyuncuları, Sihirli Flüt Müzikali
Müjdat Gezen Oyuncuları, Karmakarışık
Müjdat Gezen Oyuncuları, A. Pantolonun Kemeridir
Müjdat Gezen Oyuncuları, Yalancı
Belirsizlik Meselesi (film)
Tesadüfi (film)
Soğuk (film)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?