Sera Tokdemir kimdir?

Sera Tokdemir kimdir?

Tiyatro ve dizi oyuncusu olarak adını duyuran Sera Tokdemir kimdir? Nerelidir? Burcu nedir? ve eğitimi nedir? gibi birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Sera Tokdemir’in yaşamına dair birçok ayrıntı, hayatı ve hakkında yazımızda paylaşılmıştır.

11 Nisan 1981 yılında Mersin’de dünyaya gelen Sera Tokdemir 35 yaşındadır. Koç burcu olan Sera Tokdemir’in babası yarış atı yetiştiriciliği yapmaktadır.  Sera Tokdemir çocukluğundan bu zamana kadar atlar ile iç içe büyümesi ile onlara olan düşkünlüğü nedeni ile 3 tane yarış atı sahibidir.

sera-tokdemir-kimdir

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulunu bitirmiş olan Sera Tokdemir özellikle tiyatroya düşkünlüğü nedeni ile okul yıllarında tiyatro grubunda yer alarak bir çok oyunda sahneye çıkmıştır. Zirve Sanat Merkezi’nde tiyatro, diksiyon, şan eğitimi alan Sera Tokdemir; bu eğitimden sonra oyunculuk hayatına başlamıştır.

2009 yılında Plato Film Okulu’nda Ayla Algan yönetimi ile beden dili, dublaj, sinema, dizi, reklam oyunculuğu ve oyuncu yönetimi eğitimi alan Sera Tokdemir dizi reklam klip ve sinema çalışmalarında uzun yıllar deneyim kazanmıştır. Punto Bioder, Bioxcin, Biscolat reklamlarında oynayan Sera Tokdemir reklam yüzü olarak da oldukça popüler bir ünlüdür.

sera-tokdemir-kimdir

Üniversiteden hemen sonra evlilik yapan Sera Tokdemir Boran adında bir erkek çocuk sahibidir. Fakat belli bir süre sonra boşanan Sera Tokdemir bekar olarak hayatına devam etmektedir. 2009 yılı içerisinde İstanbul Çocukları adlı dizide oynamaya başlayarak dizi oyunlarında da kendini gösteren Sera Tokdemir;  bu dizide Arif Erkin Güzel beyoğlu, Oya Okar ve Barış Falay ile beraber İstanbul çocukları dizisinde oynayan Sera Tokdemir dizi hayatına bu şekilde başlamış oldu.

Daha sonra ise 2014 yılında Kertenkele adlı dizide Eda Özerkan, Umut Oğuz, Sinan Çalışkanoğlu, Erdinç Gülener ve Timur Acar gibi popüler oyuncular ile birlikte bu dizide de oynamıştır.

sera-tokdemir-kimdir

Yeni 2014 yılında Show TV ekranlarında oynanan Analı Oğullu dizisinde rol alan Sera Tokdemir; ayrıca klip çalışmaları da yapmıştır. Yaşar ve Yıldız Usmanova “Seni Severdim” klibinde ve Mustafa Ceceli‘nin “Limon Çiçekleri” klibinde yer almış olan Sera Tokdemir oldukça renkli bir yüze ve neşeli bir yapıya sahiptir. 2009 ve 2010 yılları arasında “Elbiseler Fora” adlı tiyatro oyununda 2013 yılında da “Arapsaçı” oyununda oyunculuk yapmıştır.

Sera Tokdemir kısa film çalışmalarında da rol almıştır. Rol aldığı kısa film çalışmaları; Deruni-Deruni ve Kafes’de Esra; Jurnal’de Mehtap, Tesadüf’de Pınar ve Ninem İstanbul’da ise; Sultan olarak oynadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?