TEOG sınav itirazı nasıl yapılır?

TEOG sınav itirazı nasıl yapılır?

TEOG sınav itirazı nasıl yapılır? TEOG sınavına giren öğrenciler şimdi heyecan içinde TEOG soru ve cevaplarını bekliyor, sınav esnasında bazı sorularla sorunu olan adaylar ve sorulara itirazı olan adaylar ise mazeret sınavı tarihlerini merak etmeye başladı. Bunların yanında TEOG’a itiraz eden adayların itirazlarını nasıl gerçekleştireceği de merak konusu oldu. Peki mazeret sınavları ne zaman olacak?

TEOG mazeret sınavları 17-18 Aralık’ta gerçekleştirilecek. TEOG mazeret sınavlarına geçerli bir sebeple sınava giremeyen öğrenciler katılacak.

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının MEB tarafından yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içinde ÖDSGM resmi internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM’ye yapılabilecek.
TEOG sınavlarına itirazlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav İtirazları Giriş Ekranı’ndan yapılıyor. İşlemlerinizin daha hızlı sonuçlanması için tüm alanları doğru ve eksiksiz doldurmanız ve itiraz konunuzu doğru seçmeniz gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?